banner15

Lübnan'da ölü sayısı 4'e çıktı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta hükümet yanlısı öğrencilerle karşıtları arasında çıkan çatışmada öldürülen öğrencilerin sayısı 4 oldu.

Lübnan'da ölü sayısı 4'e çıktı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki Arap Üniversitesinin, hükümet karşıtı ve hükümet yanlısı öğrencileri arasındaki taşlı sopalı çatışmadan sonra olayların başka mahallelere yayıldığı ve ölü sayısının 4'e yükseldiği bildirildi.

Reuters muhabiri, taşlı sopalı çatışmalarda ölenlerin sayısının 4'e yükseldiğini belirtirken, başkentin merkezindeki Arap Üniversitesi kampüsünde başlayan taşlı sopalı kavganın, Şii ve Sünnilerin yaşadığı komşu mahallelere sıçradığı kaydedildi.

AFP muhabiri, çatışmanın Tarık Cedide ve Zokak El Blat mahallelerinde yoğunlaştığını ve gençlerin araçları ateşe verdiğini aktardı.

Bu arada, Hizbullah, yandaşlarına sokaklardan çekilme çağrısı yaptı. Lübnan parlamentosunda Suriye karşıtı çoğunluğun lideri Saad Hariri de kendi yandaşlarının sokaklardan çekilmesini istedi.

Olayların, Paris'te Lübnan'a yardım için uluslararası bağış konferansı yapıldığı sırada patlak vermesine dikkat çekiliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48