banner15

Lübnan'da sıcak çatışma çıktı

Hizbullah lider NAsrallah'ın düzenlediği basın toplantısının ardında Beyrut'ta şiddetli çatışmalar çıktı.

Lübnan'da sıcak çatışma çıktı


Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah'ın Lübnan'da iki gündür düzenlenen hükümet karşıtı gösterilerle ilgili olarak düzenlediği ve uydudan yayımlanan basın toplantısından sonra şiddetli çatışmalar çıktığı bildirildi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir güvenlik yetkilisi, Şeyh Nasrallah'ın konuşmasından birkaç dakika sonra başkent Beyrut'un batısındaki bir mahallede iktidardaki çoğunluk yandaşları ile Hizbullah yandaşlarının silahlı çatışmaya girdiğini aktardı.

Nasrallah, Lübnan hükümetinin örgütün kurduğu haberleşme sistemine ilişkin kararının ülkeyi yeni bir döneme soktuğunu söylemiş, "Biz bunu kabul etmedik. Bölgemiz yeni bir krizin eşiğinde. Bizim kurduğumuz,devletin kurduğu sisteme alternatif bir sistem. İsrail'le mücadele edenbir grup için böyle bir sistem gerekli" demişti.

Hükümetin Beyrut Havalimanı güvenlik sorumlusunu görevden almasını daeleştiren Nasrallah, "Hükümet, Beyrut Havalimanını CIA, FBI ve Mossad'ın üssü haline getirmek istiyor" diye konuşmuştu."Ülkedeki sorunların Sünnilerle Şiiler arasında değil, vatanseverler ile Amerika'ya hizmet edenler arasında olduğunu" ifade eden Nasrallah, ülkede Sünni-Şii çatışması olmayacağını ve sorunların diyalog yoluyla çözülebileceğini kaydetmişti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2008, 20:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35