banner39

Lübnan'da yeni bir direniş grubu: İslami Arap Konseyi

Lübnan'da Hizbullah'a rakip olduğu ileri sürülen grup, kendi füzesini de üretiyor

Arşiv 08.01.2009, 16:20 08.01.2009, 18:05
Lübnan'da yeni bir direniş grubu: İslami Arap Konseyi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İslami Arap Konseyi lideri Seyid Muhammed Hüseyni, 3 binden fazla mücahidi bünyesinde barındıran yeni bir direniş grubunun faaliyete geçtiğini ve Körfez ülkelerinden de bin 500 kadar katılım talebinin kendilerine iletildiğini ilan etti.

El Arabiya televizyonuna konuşan Hüseyni, yeni direnişin dostları sevindirecek ve düşmanı korkutacak bir güce sahip olduğunu ve direnişin kendi imalatı olan "Arap füzesi"ne sahip olduğunu da duyurdu.

'Direnişimiz Arap ve İslami'dir diyen Seyid Hüseyni, hedeflerinin, ilkelerinin ve kararlarının Araplara özgü olduğunu ve Arap ülkelerini korumak istediklerini söyledi.

Gözlemciler İslami Arap Konseyi adlı yeni oluşumun önümüzdeki parlamento seçimleri dâhil her alanda Hizbullah'a rakip bir hareket olacağını belirtiyor.

Konsey lideri Hüseyni, Arap ülkelerine düşmanlık besleyen kim olursa olsun kendilerini karşılarında bulacaklarını savundu ve finans kaynaklarının hiçbir devlet olmadığını, bağımsız halk desteğine sahip olduklarını ileri sürdü.

Seyid Hüseyni, Lübnan'a saldırılması durumunda Hizbullah'la da koordineli hareket edebileceklerini belirtirken, yeni oluşumun Sünni ve Şii tüm katılımcılara açık olduğunu kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?