banner15

Luey Saka: Suriye’yi Suçlamam İçin Bana Rüşvet Önerildi

Lübnan’da yayınlanan al-Intiqad sitesine açıklamalarda bulunan Karahan, müvekkiline Suriye Muhaberatı Başkanı Asaf Şevket’le birlikte Lübnan Başbakanı Refik el-Hariri’ye suikast planları düzenlemesi için bir otel odasında görüşme yaptığını itiraf etmesi

Luey Saka: Suriye’yi Suçlamam İçin Bana Rüşvet Önerildi
İslam Özkan / Dünya Bülteni

Geçtiğimiz aylarda Antalya’da turist taşıyan bir İsrail gemisine bombalı saldırı düzenleme girişiminde bulunmak ve yasadışı örgüte üye olma suçundan tutuklu bulunan Suriye vatandaşı Lüey Saka’nın avukatı Osman Karahan, müvekkilinin tutuklu bulunduğu Kandıra hapishanesindeki hücreye 4 kişinin girdiğini ve Suriye’yi suçlaması için müvekkiline 10 Milyon dolar teklif edildiğini açıkladı. Hücreye girenlerden ikisinin Türkçe konuştuğunu belirten Karahan, diğer iki kişiden birinin elinde kamera, diğerinin elinde ise bilgisayar olduğunu, ancak bu iki kişinin hiç bir şekilde konuşmadıklarını sadece aralarında fısıldaştıklarını belirtti. Karahan bu son ikisinin, yabancı bir ülkeden olduklarını kaydetti.

Lübnan’da yayınlanan al-Intiqad sitesine açıklamalarda bulunan Karahan, müvekkiline Suriye Muhaberatı Başkanı Asaf Şevket’le birlikte Lübnan Başbakanı Refik el-Hariri’ye suikast planları düzenlemesi için bir otel odasında görüşme yaptığını itiraf etmesi ve bu eylem için Irak’tan bir intihar komandosu ayarladığını kabul etmesi karşılığında, 10 milyon dolar teklif edildiğini açıkladı. Karahan, bu kişilerin, parayı istediği banka hesabına yatıracaklarını ya da ismini verdiği bir kişiye teslim edeceklerini, herhangi bir sorun çıkması durumunda bu paranın müvekkilinde kalacağını ve geri istemeyeceklerini söylediklerini ifade etti.

Müvekkilinin üzerinde yoğun bir baskı kurulmaya çalışıldığını belirten Karahan, tüm bu baskılara rağmen müvekkilinin sözkonusu parayı, ilkeleriyle çatıştığı için kabul etmediğini söyledi. El Kaide örgütüne üye olma suçuyla göz altında tutulan Lüey Saka’nın avukatı Karahan, MİT mensubu oldukları tahmin edilen ve Türkçe konuşan iki kişinin, bu ifadeleri, BM’nin Hariri suikastini araştırmakla görevlendirdiği birimin Başkanı Detlev Mehlis’in önünde vermesini istediklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep sönmez
Zeynep sönmez - 2 yıl Önce

Yeter artik anlasin bütün dünya müslümanın TERORİST olmadığını..Elleri sert görmesin

M.  Çiller
M. Çiller - 2 yıl Önce

Aslansın habib kaplansın habib dilerim Allahtan bütün müslüman kardeşlerimizede böyle iman gücü akıl gücü beden gücü versin seni ailene ve sevenlerini bağışlasın Allah

Murat yildiz
Murat yildiz - 2 yıl Önce

Süper maasalah

Hayri Erdönmez
Hayri Erdönmez - 2 yıl Önce

Kururluyuz mutluyuz seninle Habib

Yanlız kurt
Yanlız kurt - 2 yıl Önce

Helal sana khabib ezdirme ezdirme kardeşim

Gurban
Gurban - 1 yıl Önce

Kubin

Abdülmalik kurtuluş
Abdülmalik kurtuluş - 1 yıl Önce

Habib kalbimiz duamız daima seninle Allah a cc emanet ediyorum amin

Salih
Salih - 1 yıl Önce

MaşeALLAH Habib KARDEŞİMe


banner39

banner50

banner47

banner48