Madencilere gözü yaşlı veda

Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen grizu patlamasından hayatın kaybeden işçilerden dördü Karabük'ün Yenice ilçesinde toprağa verildi.

Madencilere gözü yaşlı veda

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 28 madenciden 13'ünün cenazesi dün defnedildi. Madencilerden 12'sinin cenazesi ise bugün toprağa veriliyor.

Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen grizu patlamasından hayatın kaybeden işçilerden Yunus Ekmekçi, Adem Çengel ve Şahin Tavukcu, Karabük'ün Yenice ilçesinde toprağa verildi.

Sabah saatlerinde Yenice Devlet Hastanesi morgundan alınan maden şehitlerinin cenazeleri Yenice Merkez Camii'ne getirildi. Burada toplu cenaze namazı kılınan işçilerden Yunus Ekmekçi'nin naaşı Satık köyüne, Adem Çengel Yortanpazarı Beldesi'ne ve Şahin Tavukcu Keypallar köyüne gönderildi. Yenice'deki cenaze törenine Karabük Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Karabük Milletvekillileri Mehmet Çeylan Cumhur Ünal, Yenice Kaymakamı Mehmet Fatih Çiçekli, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve vatandaşlar katıldı. Şehit maden işçilerinin naaşı cuma namazının ardından toprağa verildi.

12 MADENCİ BUGÜN DEFNEDİLİYOR


Maden ocağında mahsur kalmalarının ardından cesetlerine ulaşılan 28 madenciden, kimliği belirlenerek ailelerine teslim edilen 25'inin cenazeleri toprağa veriliyor.

Devlet Bakana Hayati Yazıcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in de katıldığı bazı cenaze törenleri ile 13 madenci dün defnedildi. Yetkililer, madencilerden 12'sinin de bugün toprağa verileceğini kaydetti.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2010, 14:30
banner53
YORUM EKLE

banner39