Mahmud Abbas Türkiye'ye geliyor!

Mahmud Abbas, Türk yetkililerle Filistin sorunu ve İsrail saldırılarını görüşmek için Türkiye'ye geliyor.

Mahmud Abbas Türkiye'ye geliyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İHH Genel Merkezi'ni ziyaret eden Filistin'in Türkiye Büyükelçisi Nabil Maarouf, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın önümüzdeki günlerde Türkiye'ye geleceğini söyledi. İsrail Ordusu'nun saldırısının ardından İHH Genel Merkezi'ni ziyaret etmek için Ankara'dan İstanbul'a geldiğini belirten Nabil Maarouf, "Bugün İsrail'in yaptığı bir korsanlık eylemidir. Bu korsanlık devlet terörü olarak uygulanmıştır. Bütün uluslararası hukuk hiçe sayılmıştır. İsrail devletinin özelliğidir bu. Bunu birkez daha gördük. İsrail, insan haklarını hiçe sayıyor. Sivil dayanışma için yola çıkmış bir kafileydi bu. Meydana gelen olay insanlığa karşı yapılmış vahşice bir saldırıdır" dedi. Nabil Maarouf şunları söyledi:

"Uluslararası kamuoyunu bu devlet terörüne karşı harekete geçmeye davet ediyorum. Uluslararası bir mahkeme kurularak gerçeklerin araştırılması gerekiyor. Bu askerlere `vur' emrini veren İsrailli yetkililerin de uluslararası mahkemelerde yargılanması gerekiyor. İsrail'in bu yaptıklarına karşı tüm Filistinliler tek yürek olarak bu gemidekiler ve tüm Türkiye'nin yanındadır.

Bugün sabah erken saatlerden itibaren Devlet Başkanımız Mahmud Abbas olayla ilgili iştişarelerde bulunmak için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı aramışlardır. Bu konuyla ilgili görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Filistin Devlet Başkanı sayın Mahmud Abbas önümüzdeki günlerde özelde bu konu olmak üzere ve Filistinle ilgili konuları değerlendirmek için Türkiye'ye bir ziyarette bulunacak.''
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 16:45
banner53
YORUM EKLE

banner39