banner15

'Mahmur'u PKK'dan temizledik'

ABD'li Emekli Orgeneral Joseph Ralston, Mahmur kampını terör örgütü PKK unsurlarından temizlediklerini açıkladı.

'Mahmur'u PKK'dan temizledik'

ABD'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi emekli Orgeneral Joseph Ralston, Mahmur kampını terör örgütü PKK unsurlarından temizlediklerini belirtti.

Dışişleri Bakanlığında gün boyu temaslarda bulunan Ralston, Türkiye'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi emekli Orgeneral Edip Başer ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile görüştü.
Ralston, görüşmenin ardından Başer ile birlikte basına açıklamada bulundu.

Türkiye'nin Mahmur kampının kapatılması yönündeki beklentisinin hatırlatılması üzerine Ralston, bu konuyu bugün görüşmediklerini söyledi.Konunun Türk insanını yakından ilgilendirdiğini bildiğini ve pek çok gelişme kaydedildiğini belirten Ralston, Türkiye'ye gelmeden önce Mahmur kampını ziyaret ettiğini ve askerlerle bir araya geldiğini hatırlatırken, orada "hala yapılması gereken şeyler" olduğunu söyledi.

Terör örgütü PKK ile mücadelede "daha yapılacak çok şey" olduğunu ifade eden Ralston, bunun üzerinde çalıştıklarını söyledi. Ralston, ancak bu konuda daha fazla detaya giremeyeceğini belirterek, "Bunlar tamamen kamuoyuna açıklanabilecek şeyler değil, sadece başarabileceğimiz şeylerin bir bölümünü açıklayabiliyorum sizlere" diye konuştu.

Orgeneral Edip Başer, terörle mücadele konusunda ilerleme kaydedildiğini ancak kısa zamanda sonuç beklenmesinin gerçekçi olmayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35