banner15

'Maksat, ibret-i alem olsunlar'

Genç Dergi, bu ayki sayısında kimsesizlere yardım edenleri anlamlı bir "afişe ediyoruz" sloganıyla geniş bir şekilde ele aldı.

'Maksat, ibret-i alem olsunlar'


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genç Dergi bu ayki sayısında kimsesizlere ve yardım kuruluşlarınan büyük bir fedakarlıkla yardım edenleri "Öncü Gönüllüler" dosyasıyla ele aldı.

Dergi, şimdiye kadar hiç bir yerde adları duyulmamış bu kişi ve kurumları "ifşa ediyoruz" sloganıyla ayın konusu yaptı.

Genç Dergi'den yapılan açıklamada, "Onlar reklam için, bilinmek için yapmamışlar ama Genç Dergi onları kapağa taşımış. İfşa etmiş, reklam etmiş, afişe etmiş. Maksat; ibret-i alem olsular" denildi. 

Genç Dergi'nin iletişim Koordinatör'ü Sinan Özgenç bu ayki dosya konusu hakkında şöyle diyor:

"Sokaklarda, televizyonlarda; kimsesizleri, yardıma muhtaçları görürüz de; hep içimizden geçiririz: "Birileri bir şeyler yapsa şu garibanlara." veya "Devlet sahip çıksa ya..." İşte birilerinin canına tak etmiş sonunda. İç geçirmeyi, birilerinin birşeyler yapmasını temenni etmeyi bırakıp, kendi göbeklerini kendileri kesmeye karar vermişler. Başkalarının dertlerini dert edinip kendilerininkini unutmuşlar. Başkalarından ummaktansa kendileri derman olmuşlar.

Kimler yok ki aralarında. Üstelik neler yapmışlar neler... Her hafta; hiç tanımadıkları ihtiyarları huzurevlerinde ziyaret edenler mi dersiniz, kermesler düzenleyip; gelirlerini fakir fukaraya dağıtanlar mı, kendisi ama olduğu halde kendi gibiler mahrum kalmasın diye "Braille" alfabesiyle Kur'an- Kerim yazanlar mı, yoksa tekerlekli sandalyesinde öğrenci ve özürlülerin her türlü ihtiyacını gidermek için gecesini gündüzüne katıp koşturanlar mı, cezaevine gönüllü girenler mi, okumaya gittiği yurt dışında yüzlerce kişiyi müslüman edip gurbeti vatan edenler, kitap toplayıp; ücra Anadolu köylerindeki okullara, kimsesiz yurtlarına, hapishanelere gönderenler mi, yoksa "Tek ihtiyaçları bu." deyip Çocuk Esirgeme Kurumu'ndaki yavrulara "sevgiyle kucaklama hizmeti" verenler mi?... Dosya başlığı "Öncü Gönüllüler".

Ayrıca Çağla Evsen'in Sunay Akın'la, Süleyman Yazıcılar'ın Hasibe Turan'la, Sinan Özgenç'in Nurettin Özdoğan'la yaptığı röportajlar sohbet tadında.

"Kaçta Kalkarsam ÖSS'yi Kazanırım" konulu araştırma ve "ÖSS ve OKS'ye Gireceklere İki Aylık Reçete" yazıları öğrencilere tavsiyemiz.Mizah eki Cafcaf; her ay Genç Dergi'yle birlikte mizahseverlere ücretsiz ulaşıyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2008, 12:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35