banner39

Malatya'daki tutuklamalara gerekçe: Terör

Malatya işlenen cinayetlerin ardından yapılan tutuklamalara gerekçe olarak "terör örgütü kurmak ve terörist faaliyetlerde bulunmak" gösterildi.

Arşiv 23.04.2007, 07:49 23.04.2007, 07:49
Malatya'daki tutuklamalara gerekçe: Terör

Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Demirdağ, yayınevindeki cinayetlerle ilgili olarak tutuklanan 4 zanlının “terör örgütü kurmak”, “üye olmak”, “terör örgütü faaliyetleri çerçevesinde adam öldürmek”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” isnadıyla, bir zanlının ise ”terör örgütüne yardım etmek” isnadıyla tutuklandığını açıkladı.

Mustafa Demirdağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi hakimliğince 11 zanlıdan 5'inin tutuklu, 6'sının ise tutuksuz yargılanmalarına karar verildiğini belirtti.

Demirdağ, olay yerinde yakalanan C.Ö, S.G, A.Y ve H.Ç'nin “terör örgütü kurmak”, “üye olmak”, “terör örgütü faaliyetleri çerçevesinde adam öldürmek”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” isnadıyla, hastanede tedavi altında olan E.G'nin kız arkadaşı olduğu ileri sürülen T.Ö'nün ise “terör örgütüne yardım etmek” isnadıyla tutuklandığını bildirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?