banner39

Malezya'dan Mısır'a İsrail çağrısı

Malezya'nın eski Başbakanlarından Mahathir Muhammed, Mısır'ın daima yardımları Filistin'e geçirmesi gerektiğini söyledi.

Arşiv 14.06.2010, 18:08 14.06.2010, 18:08
Malezya'dan Mısır'a İsrail çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Malezya'da faaliyet gösteren Perdana Küresel Barış Organizasyonu'nun Başkanı ve eski başbakanlardan Mahathir Muhammed, İsrail'in Mısır'ın Refah kapısından Gazze'ye yardımların ulaşmasına kontrolleri arttırma yönündeki oyununa gelmemesi gerektiğini ifade etti.

Mısır'ın Refah sınır kapısını açması için diğer İslam ülkelerinden çok baskı gördüğünü belirten Muhammed, "Refah sınır kapısının şuanda açık olmasına rağmen, İsrail yardımların Gazze'ye geç ulaşması veya hiç ulaşmaması için bin bir türlü hileler deneyecek. İsrail, Mısır'a, Refah'tan geçen yardımların arasında askeri mühimmat olması ihtimalini bahane ederek, çok sıkı bir şekilde denetleme yapması konusunda baskı kuracak." dedi. Mahathir Muhammed, Mısır'ın İsrail'in baskısı ve hilelerine kanmaması gerektiğini de kaydetti.

İsrail'in amacının yarımların daha geç Gazze'ye gitmesi sağlamak olduğunu belirten Malezyalı siyasetçi, "Umarım, Mısır İsrail'in hilelerine kanmaz. Eğer, içinde ilaç ve yiyecek bulunan yardımlar Gazze'ye ulaşmazsa, soğuk hava nedeniyle birçok yaşlı insan ölebilir." diye konuştu.


 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?