banner39

Maliye cezayı kesti, Doğan 'Şahin'leşti!

Maliye'nin gecikme faiziyle birlikte 4.8 milyar lira vergi cezası kestiği Doğan Grubu, politikasını sertleştirmek yoluna gitti.

Arşiv 29.09.2009, 12:16 29.09.2009, 13:12
Maliye cezayı kesti, Doğan 'Şahin'leşti!


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gelirler kontrolörlerinin vergi incelemesi sonrası gecikme faiziyle birlikte 4.8 milyar lira ceza kesilen Doğan Grubu'nda geri sayım başladı. Grup öncelikle kendi içinde bir revizyona başlayarak, ilk iş olarak Milliyet'in Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'e tenzil-i rütbe sayılacak bir görev verdi, Ergin artık Hürriyet'te köşeyazarlığı yapacak.

VATAN GRUBU DOĞAN'IN MERKEZ'DE

Milliyet'in Genel Yayın Yönetmenliğine ise hükümete yönelik sert manşetleriyle gündeme gelen Vatan gazetesinin medya grup başkanlığını yürüten Tayfun Devecioğlu getirildi.

Bazı yazarlara göre Vatan'ın Doğan Grubu içerisinde yükselişi, grubun hükümete yönelik eleştiri dozunu arttırması olarak yorumlandı.

Türk basınında Vatan gazetesi başyazarı Güngör Mengi'nin de Milliyet'in başyazarı olarak atanmasını, Doğan Medya Grubu'nun hükümete yönelik politikasında makas değişikliğine gidildiğinin en önemli emaresi olarak görülüyor.

Doğan Grubu, bu atamalar sonrası Vatan gazetesinde doğan boşluğu da Genel Yayın Yönetmenliğine Cumhuriyet gazetesi geleneğinden gelen Mehmet Tezkan'ı getirerek doldurdu.

Bazı yazarlar Doğan Grubu'nun Vatan gazetesinin başına Mehmet Tezkan'ı getirmesinin gazeteyi hükümete karşı politikalarını daha da sertleştireceğini gösterdiğini öne sürüyor.

ilgili haber:

Aydın Doğan'ın 9 Ekim operasyonu

 

banner53
Yorumlar (1)
Burhan Sergen 12 yıl önce
Bundan öncede bu guruba büyük bir ceza kesilmişti ama seçim arefesinde olduğumuz içinmiydi bilinmez adamın ödediği ceza kuşa dönmüştü ozaman ben çok üzülmüştüm çünki bu adamın öbür dünyada yatacak yeri varmı bilmiyorum magazin programları yaparak ve pis pis yayınlarla halkımızda ne kültür bıraktı nede ahlak yalan dolan haberlerle belki binlerce kişinin dünyasını yıktı ve bir okadar insanlara iftiralar atarak insanların hayatlarını kararttılar bunlar senin yanına kalmamalı Baron.İnşallah bir önceki ceza gibi buda kuşa dönmez.Yinede Hükümetimize TEBRİKLER.....HELAL
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?