banner39

Maliye'den İstanbul'da sıkı denetim

Maliye kararlı, İstanbul'da bu gece denetlenmeyen eğlence yeri kalmayacak.

Arşiv 31.12.2009, 22:43 31.12.2009, 22:43
Maliye'den İstanbul'da sıkı denetim


İstanbul Vergi Dairesi Başkan Vekili Mehmet Koç, yılbaşında belli büyüklüğün üstünde olup da denetlenmeyen eğlence yeri kalmayacağını söyledi.

Koç, İstanbul Vergi Dairesi Denetim Grup Müdürlüğü binası önünde yaptığı açıklamada, yılbaşı denetimlerinde 210 vergi denetmeni, 465 özel yoklama yetki belgeli memur ve 78 şoför olmak üzere toplam 753 personelin görev yapacağını ifade etti.

''Belli büyüklüğün üstünde olup da denetlenmeyen eğlence yeri kalmayacak'' diyen Koç, şöyle konuştu:

''Eğlence merkezleri gibi yılbaşı programları düzenleyen iş yerleri başta olmak üzere oteller, lokantalar, bar, pavyon ve gece kulüpleri gibi mükelleflerden, belge düzenine uyup uymadıklarının kontrol edilmesi ve belge vermeyenler nezdinde yasal işlem yapılması, kayıtsız çalışan iş yerleri varsa tespit edilerek mükellefiyet kaydının yaptırılması amacıyla yaygın ve yoğun vergi denetimleri yapılacaktır.''

Mehmet Koç, otel, lokanta, bar, pavyon ve gece kulüplerinden bazılarında hasılat tespiti yapılacağını ifade ederek, yapılan denetimler sırasında sahne alan sanatçıların aldıkları ücrete ilişkin tespitlerin de gerçekleştirileceğini kaydetti.

Özellikle müşterilerle diyalog kurularak bilgi alınacağını vurgulayan Koç, içki ve tütün mamulleri satılan yerlerde de bandrol denetimlerinin yapılacağını söyledi.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?