banner39

Malmö Camii 3. Kez Kundaklandı

İsveç'nin Malmö kentindeki Malmö Camii dün akşam 3. kez kundaklandı. Ramazan ayı nedeniyle geçici olarak işe alınan bir kişinin yangın sırasında içeride olduğu ve duman zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldığını öğrenildi. İsveç'in 9 milyonluk nüfu

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Malmö Camii 3. Kez Kundaklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsveç'in en güneyindeki kenti Malmö'de bulunan Malmö Camii'nin bu yıl 3. kez yakıldığı bildirildi. İsveç'teki Malmö Camii, 18 Eylül'de kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından yakılmıştı. Tekrar restore edilen camii, önceki gece yine kimliği belirsiz kişiler tarafından molotof kokteyli atılarak yakıldı. dumandan zehirlenen bir kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Polis, bir kişinin, caminin arka kısmındaki bir pencereye tırmanmasının ardından çıkan yangının itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldüğünü belirtti. Yangının camide hafif hasara yol açtığı, Ramazan ayı süresince geçici süreyle camide çalışan ve yangın çıktığı sırada uyuyan bir kişinin hastaneye kaldırıldığı, sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.
İsveç'in ilk minareli camisi olan Malmö, İsveç-Danimarka arasına tüp geçit yapıldıktan sonra Danimarka'da yaşayan Müslümanların da cuma namazını kılmak için buraya akın akın gelmesi nedeniyle kalabalık bir cemaate ev sahipliği yapıyordu. Bu çirkin eylemin, camiye gelen kalabalık cemaatten rahatsız olanlar tarafından gerçekleştirildiği üzerinde durulurken, Malmö polisinin olayı geniş kapsamlı araştırdığı kaydedildi. Malmö Camii, 2003 Nisan'ında bilinmeyen kişiler tarafından ateşe verilmişti. Malmö'de 1984 yılında inşa edilen camiye ve bitişiğindeki İslam merkezine son birkaç yıl içinde 3 kez saldırı düzenlendi. İsveç'in 9 milyonluk nüfusunun yaklaşık 300 bini Müslüman. 

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?