banner15

Malum basın, Köşk'e cami yaptı!

Köşk'e komşu baraka mescidin yerine cami yapılıyor. Ve malum basın da, bundan, rejim krizi çıkarmak için harekete geçti.

Malum basın, Köşk'e cami yaptı!

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çankaya Köşkü'nün arsasına komşu olan baraka mescit, geçtiğimiz günlerde yıkılıp yerine bin kişilik caminin temeli atıldı.
"Çankaya Yıldız Mahallesi Köşk Camii Yaptırma Yaşatma ve Külliye Çalışmaları Derneği" yöneticisi Remzi Toğanaş, yapımına başlanan caminin eski yerinde bir mescit bulunduğunu belirterek, "Bu mescit, minaresizdi, bakımsızdı, yıkılmaya yüz tutmuştu. Biz burayı daha önceden yıkıp, yeni bir cami yapmak istedik. Sayın Erbakan'ın 'Taksim'e ve Çankaya'ya cami yaptıracağım' sözleri tartışma doğurunca, yeni cami yapmaktan, o dönemde biz vazgeçtik. Sonunda belediye arsayı tahsis edince biz de şubatta mescidi yıktık, Modern, çağdaş bir camimiz olacak. 2 yıla kadar bitirilmesi planlanıyor" dedi.
Haber sadece bu şekilde kaleme alınabilirdi.
Ama malum basın, haberi bu şekilde değil de, görmek istediği şekilde kurguladı ve bundan da rejim krizi çıkarmak için hemen harekete geçti.
Caminin Abdullah Gül zamanında yapıldığından hareketle, hemen eski defterleri karıştırıp, Erbakan'ın da bu camiyi yapmak istediğini ama geri adım attığını özellikle vurguladı. Abdullah Gül'ün buraya camiyi ne zaman istediği ise haberlerinde geçmedi, bile. Ama caminin yapımını Abdullah Gül'ün istediği yönünde intiba bırakacak şekilde, haberi kurguladı.
Yine haberlerde, caminin köşk bahçesine yapıldığı gibi bir ima var. Ama cami, köşk bahçesinin uzantı arsasına komşu ve aralarından da bir cadde geçiyor.
Üçüncüsü, cami yeni yapılıyormuş gibi anlatılıyor. Halbuki, bu cami, Kenan Evren zamanında yaptırılmış bir mescidin yenilenmesinden ibaret.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2008, 14:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
süleyman tastan
süleyman tastan - 11 yıl Önce

ben yabanci bir ülkede yasiyorum ve yapimi süren bir cok cami biliyorum daha simdiye kadar rejim elden gidiyor diyen birisine rastlamadim.rahat birakin insanlari isteyen cami yapsin isteyen kilise.......

insan
insan - 11 yıl Önce

Bunlar bir gün ölecekler o zaman nasil camiye getirilecekler onu merak ediyorum ikinciside onlarin cenazesini kim kildiracak.Onlarin cenaze namazini kildiracak zat Allah'a ne cevap verecegini dü$ünüyormu acaba

banner39

banner36

banner37

banner35