banner15

Manisa Belediyesi'nin elektrikleri kesildi

TEDAŞ, beş yıldır ödenmeyen borcu nedeniyle Manisa Belediyesi'nin elektrikleri kesti.

Manisa Belediyesi'nin elektrikleri kesildi


TEDAŞ, beş yıldır ödenmeyen 8 milyon liralık elektrik borcu nedeniyle Manisa Belediyesine ait çeşitli yerlerde elektrikleri kesti.

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Encümen Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, elektrik kesintilerine tepki gösterdi.

Manisa Belediyesinin hizmet birimlerinde elektrik kesilir kesilmez durum tespiti yaptıklarını belirten Başkan Ergün, nikah salonu dahil şu an belediyeye ait 10 hizmet biriminde elektriklerin kesik olduğunu söyledi.

Ergün, civar illerde ve ilçelerde iktidar partisine mensup belediyelerin elektrik borcu olup olmadığını da öğrenmek istediğini belirterek, ''Manisa Belediyesinin son günlerde bilinçli olarak zor durumda bırakılmaya çalışıldığına üzülerek şahit olduk. Bugün itibariyle, Manisa Belediyesinin son beş yıldır ödenmeyen borçları nedeniyle belediyenin Manisalılara hizmet verdiği birimlerin elektriği TEDAŞ tarafından kesilmiş bulunmaktadır'' diye konuştu.

Manisa Belediyesinin, geçmişe ait elektrik borçlarının bugün tahsil edilmesinin istendiğini ve hizmetin önüne geçilmeye çalışıldığını Savunan Ergün, şöyle devam etti:

''Manisalılara hizmet götürmeye çalışan bizlerin önüne set çekilmek isteniyor. Beş yıl süresince Manisa Belediyesinin kapısına gelip vergi, elektrik borçlarını tahsil etmeyi düşünmeyen devlet kurumları, Milliyetçi Hareket Partisi'nin yerel seçimlerde Manisa Belediye Başkanlığını kazanması sonrası ne hikmetse alacaklarını toplamak için adeta sıraya girmişlerdir. Siyasi kaygılarımızı bir kenara bıraktık ve hizmet için yola çıktık. Tüm engellemelere rağmen iktidardan alacağımız güç ile değil Manisalılardan alacağımız güç ile hizmet edeceğiz.''

Başkan Cengiz Ergün, belediye şantiyesi, asfalt şantiyesi, şantiyedeki su pompaları, zabıta müdürlüğü, Sinan Bey Medresesi, Karaköy Zabıta Müdürlüğü Noktası, Belediye Çocuk Merkezi, Hal Binası ve Soğuk Hava Depoları, Moris Şinası Çocuk Hastanesi Kavşağı ve Manolya Meydanı'nda bulunan havuz aydınlatma ve pompaları, Uncu Bozköy Mahallesi'ndeki Belediyespor Tesisleri, Salı Pazarı Umum Aydınlatması'nın TEDAŞ tarafından kesildiğini açıkladı.

Toplantıya katılan MHP Manisa Milletvekili Mustafa Enöz de TEDAŞ'ın AKP'li belediyelerin elektrikleri kesmediğini ifade ederek, iktidarın kendisinden olmayan belediyelere baskı yaptığını savundu.

Bu arada, elektriklerin kesilmesi ile susuz kalan Adnan Menderes Mahallesi'ne Belediye İtfaiye tankerleri ile su taşıdı.

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 21:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35