banner39

Manisa'da bir sokağa 'Gazze' ismi verilecek

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde bir sokağa Gazze ismi verilmesi kararlaştırıldı.

Arşiv 07.06.2010, 12:23 07.06.2010, 12:23
Manisa'da bir sokağa 'Gazze' ismi verilecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Manisa'nın Saruhanlı İlçesi Belediye Meclisi, bir sokağa, İsrail'in ablukası altında bulunan Gazze'nin isminin verilmesine oy birliğiyle karar verdi.

Saruhanlı Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı'nın başkanlığında, 12 meclis üyesinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi üzerine ilçede yeni oluşan toplam 21 sokağa isim verilmesi konusu görüşüldü. Belediye Meclisi Kentsel Ulaşım Komisyonu üyelerince hazırlanıp Meclise sunulan sokak isimleri değerlendirilip oy birliğiyle kabul edildi.

İlçede Cengiz Topel Mahallesi Talat Paşa Caddesi'nden başlayıp Anafartalar Caddesi'ni keserek Cesur Sokak'ta son bulan sokağa ''Gazze'' isminin verilmesine oy birliğiyle karar verildi. 20 sokaktan 6'sına terörle mücadele şehitleri, 3'üne Kurtuluş Savaşı şehitleri, 1'ine ise Saruhanlı'nın eski belediye başkanlarından Hilmi Usal'ın adı, kalan 10'una da çeşitli isimler verildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, burada yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan gemilerine yönelik düzenlediği saldırıyı kınadığını belirtti. Bu konudaki hassasiyetlerini göstermek adına ilçedeki bir sokağa, ''Gazze'' isminin verilmesine Belediye Meclisince karar alındığını bildiren Yaralı, ''İsrail'in yapmış olduğu bu saldırı kendilerinin nasıl bir devlet ve millet olduğunu ortaya koymuştur. Bir tarafta insani ve vicdani bir yardım yapılıyor. Diğer tarafta silahsız, masum ve hatta 1 yaşında bebeğin olduğu gemiye silahlarla hunharca saldırılıyor. İsrail'in bu saldırısını esefle kınıyor ve lanetliyorum'' dedi.

Başkan Hüseyin Yaralı, ilçedeki şehitlerin adlarını da sokaklara vererek ebediyete kadar yaşatmış olacaklarını ifade ederek, kararlara onay veren meclis üyelerine teşekkür etti.


 

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?