banner39

Masonların üstad-ı azamı öldü

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası'nı 1986-88 yılları arasında yöneten emekli tuğgeneral öldü.

Arşiv 18.12.2009, 12:54 18.12.2009, 13:41
Masonların üstad-ı azamı öldü


Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası 16 Aralık 2009 Çarşamba günü hayatını kaybeden emekli Tuğgeneral Yenicioğlu için dün Hürriyet gazetesine taziye ilanı yayınlattı. Yayınlanan ilanda "Kardeşimizi Ebedi Maşrık'a uğurlamanın üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Evrenin Ulu Mimarı'ndan rahmet kederli ailesinve kardeşlerine de başsağlığı dileriz." ifadeleri yer aldı. Bugün ise Genelkurmay Başkanlığı Hürriyet gazetesine emekli Tuğgeneral Cavit Yenicioğlu için vefat ilanı verdi. Genelkurmay Başkanlığı'nın yanı sıra Kardeşlik ve Fazilet Mason Locaları da Yenicioğlu için ilan verdi.

Masonların 10 aşkın büyük üstadından biri olan Yenicioğlu için yayınlan ilanda "Önceki Büyük Üstat En Muhterem Emekli General Cavit Yenicioğlu" şeklindeki ibare ise dikkat çekti. Yenicioğlu'na ait "İskoçya ve İngiltere Büyük Localarını Ziyaret İzlenimleri" adını taşıyan 27 Eylül 1986 bir kitap da bulunuyor.

1931 Harp Okulu mezunu olan Yenicioğlu'nun cenazesi yarın öğle namazına müteakip Selimiye Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrası Sahray-ı Cedit Mezarlığı'nda toprağa verilecek.banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?