MAZLUMDER'den Deniz Baykal haberine tepki

MAZLUMDER Ankara Şubesi haber portallarında Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yayınlanmasına tepki gösterdi.

MAZLUMDER'den Deniz Baykal haberine tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MAZLUMDER Ankara Şubesi, dün elektronik ortamda yayın yapan haber portallarında Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı  Deniz Bayka’a ait olduğu iddia edilen gizli kamerayla çekilmiş görüntülerin gösterilmesine sert tepki gösterdi.

MAZLUMDER Ankara Şubesi Başkanı Üstün Bol'un yaptığı yazılı açıklamada Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili  'Her ne sebeple çekilmiş olursa olsun gizli kamera ile mahremiyetin ihlali kabul edilemez bir insan hakları ihlalidir. Video görüntüsündeki kişi veya kişilerin kim olduğu, söz konusu iddianın doğru olup olmadığı bu ihlal karşısında önemsizdir.' ifadeleri kullanıldı.

Yazılı açıklamada habercilik ilkeleri hatırlatılarak 'Kamuoyunca bilinmesi sadece bir “dedikodu” haberi nevinden olan ve haber niteliği taşımaması gereken bir iddianın bir partinin genel başkanını ilgilendirdiği için haber olarak yayımlanması ilkeli habercilik ile bağdaşmaz.' denildi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2010, 13:21
banner53
YORUM EKLE

banner39