banner39

MAZLUMDER'in İnsan Hakları Şöleni yarın!

MAZLUMDER, yarın Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'nde İnsan Hakları Şöleni düzenliyor.

Arşiv 18.12.2009, 14:21 18.12.2009, 14:21
MAZLUMDER'in İnsan Hakları Şöleni yarın!


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Her sene Aralık ayında geleneksel olarak İnsan Hakları Şöleni düzenleyen MAZLUMDER İstanbul Şubesi, bu sene de 'katsayı mağdurları' temalı İnsan Hakları Şöleni düzenliyor.

İstanbul Şube Başkanı Avukat Cihat Gökdemir yaptığı açıklamada 'geleneğe dönüşen, üye ve gönüldaşlarla buluşmanın vesilesi olan İnsan Hakları Şölenine tüm İstanbulluları beklediklerini' belirtti. Gökdemir, 'her yıl ayrı bir temanın işlendiği şölenlerden bu seneki şölenin "Katsayı Mağdurlarına" adandığını' ifade etti.

İnsan Hakları Şöleni'nde 'Kare Kare Hak Mücadelesi' konulu uluslararası fotoğraf yarışmasının sonuçlarının açıklanarak, yarışmayı kazanan sanatçılara ödüllerini takdim edecek.

Şölende ayrıca Ahmet Mercan'ın yazdığı "Sorumluysam Haklıyım" isimli kısa tiyatro oyununu Ulvi Alacakaptan ve arkadaşları sahnelendirecek.

Yarın saat 19.00'da başlayacak şölendeki şiir kategorisinde de Abdülbaki Kömür, Davut Akgül, Tolga Uzunpınar ve Cemrenur Duzakçı sahne alacak. Ödül töreni sonrası, yine özel repertuarı ile Ömer Karaoğlu sahne alacak.
banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?