banner39

McCain'den Obama'ya sert eleştiri

McCain, Küba, İran ve Venezuella'yla önkoşulsuz görüşeceğini söyleyen Obama'ya sert çıktı.

Arşiv 21.05.2008, 09:46 21.05.2008, 11:59
McCain'den Obama'ya sert eleştiri

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den başkan adayı olması kesinleşen John McCain, ABD başkanı seçilmesi halinde Küba, İran ve Venezüella liderleriyle önkoşulsuz görüşeceğini açıklayan Demokrat Parti'nin adaylık yarışında önde olan Barack Obama'yı sert bir dille eleştirdi.

Demokrat Parti başkan aday adayı Obama'nın, ABD başkanı seçilirse Küba Devlet Başkanı Raul Castro, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad ve Venezüella Devlet Başkanı Hügo Chavez ile kayıtsız şartsız görüşeceğini açıklamasını büyük bir hata olarak değerlendiren Cumhuriyetçi Parti başkan adayı McCain, böyle bir görüşmenin ABD'nin ulusal güvenliğini tehdit edeceğini söyledi.

1979 yılında ABD Başkanı Jimmy Carter'ın silah anlaşması imzalanması sırasında Rusya Devlet Başkanı Leonid Brezhnev tarafından öpülmesine atıfta bulunan Arizona Senatörü McCain, "Carter, Brezhnev tarafından öpülmüştü, anımsadınız mı? Obama'nın böyle bir şeyi yapması, Carter'ın durumuna düşmesi demektir. Obama'nın bu söylediklerini gerçekleştirecek olması, ulusal güvenliğimiz açısından çok tehlikeli bir sonuç doğuracaktır. Ben böyle bir şeyi yapmam arkadaşlarım" dedi.

Obama'yı acemilik ve sorumsuzlukla suçlayan McCain, bunların bir ABD başkanı için büyük bir eksiklik olduğunu söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?