Mebhuh suikastiyle ilgili bir liste daha yayınlandı

Dubai Polisi Mebhuh suikastına karışan 5 kişinin ismini daha yayınladı

Mebhuh suikastiyle ilgili bir liste daha yayınlandı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dubai Emniyet Müdürlüğü Hamas liderlerinden Mahmud Mebhuh’a yapılan suikasta katılan 5 kişinin ismini daha yayınladı.

Dubai Emniyet Müdürlüğünün bugün yayınladığı rapora göre, suçlanan beş kişiden ikisi İngiliz, ikisi Fransız ve biri de Avusturyalı. Bu şekilde 19 Ocak 2010 tarihinde Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti Dubai’deki bir otelde Hamas lideri Mebhuh’a yapılan suikasta karışanların sayısı 32’ye ulaşmış oldu. Daha önce 27 Mossad ajanının ismini veren Dubai polisi olaya bir Amerikan şirketinin da karıştığını ifade etti.

Suçlanan kişilerden birinin daha önce Yeni Zelanda hükümeti tarafından yine sahte pasaport düzenlemekten aranan bir kişi olduğu sanılıyor.

Soruşturmayı derinleştiren Dubai polisi, Mossad ajanlarına sigorta şirketlerine ait kimlikleri temin eden ve merkezi Amerika’da bulunan Pioneer şirketini de suçluyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası, polisin suçlananlardan 14 kişinin bu kimlikleri kullandığını duyurmasının ardından araştırma başlatmış ve söz konusu kişilerin Dubai’deki otellerde yer ayırttıklarını ve ajanlar için gereken ihtiyaçları karşıladıklarını tespit etmişti.

Dubai polisi daha önce yaptığı açıklamada Mebhuh suikastından dolayı suçlanan kişilerin hepsinin şu anda İsrail'de ikamet ettiklerini duyurmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2010, 13:06
banner53
YORUM EKLE

banner39