banner39

Mecid-i Aksâ'nın altı delik deşik

Mescid-i Aksa'nın altına uzanan yeni bir tünel ortaya çıkarıldı. El-Aksa Kurumu, tüneli fotoğraflarla belgeledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Mecid-i Aksâ'nın altı delik deşik

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

İsrailliler, Mescid-i Aksa’yı tehdit eden kazı çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüyorlar. El-Aksa Kutsal Mekanları İmar Kurumu, Mescid-i Aksa’nın altına uzanan yeni bir tünelin keşfedildiğini açıkladı.

 

Ortaya çıkarılan yeni tüneli fotoğraflarla ve video kayıtlarıyla belgeleyen El-Aksa Kurumu, tünelin Ayn Selvan bölgesinden başladığını, Hıristiyanlara ait bir vakıf arazisinin altından geçerek Mescid-i Aksa’nın güney surlarına doğru yöneldiğini bildirdi.

 

El-Aksa Kurumu yayınladığı bildiride, yüzlerce metre uzunluğundaki tünelin Mescid-i Aksa’nın güneybatı köşesine ve mescidin içindeki İslam Müzesi’nin altına kadar ulaşacağını öğrendiklerini söyledi.

 

Tünelin, Mescid-i Aksa’ya yönelik tehditlerin devam ettiğinin apaçık bir delili olduğunu ifade eden El-Aksa Kurumu, kazıların hedefinin Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine Süleyman Tapınağı’nı inşa etmek olduğunu açıkladı.

 

“Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırı sanki Yahudilere Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın işgalinin 40 yıldönümü hediyesi gibi” diyen El-Aksa Kurumu, İslam ülkelerini ile İslami kurum ve kuruluşları Mescid-i Aksa’nın geleceğini korumak için harekete geçmeye davet etti.

 

 

 Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?