banner15

Meclis Başkanı'nı böyle dövdüler-FOTO

Honduras'ta devrik lider Zelaya yanlıları polisle çatıştı, sokaklar savaş alanına döndü. Gösterilerden Meclis Başkanı da payını aldı.

Meclis Başkanı'nı böyle dövdüler-FOTODünya Bülteni / Haber Merkezi

Honduras'ta askeri darbe sonrası sular durulmuyor. Devrik lider Manuel Zelaya yanlısı yüzlerce kişi yine sokaklara çıktı. Meclis Başkanı'na da saldıran göstericilerle polis arasında çatışma yaşandı.Başkent Tegucipalga darbe karşıtı gösterilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 43 kişinin göz altına alınmasının ardından başlayan eylemler şiddete dönüştü.

Honduras Meclis Başkanı Ramon Velasquez de eylemcilerin öfkesinden nasibini aldı. Bir grup gösterici görev yerine gitmeye çalışan Velasquez'e saldırdı.

Yediği tekme ve tokatlarla neye uğradığını şaşıran Meclis Başkanı'nı göstericilerin elinden almak hiç de kolay olmadı. Daha sonra bir açıklama yapan Velasquez, iyi olduğunu söyledi.Eylemlere en büyük tepki ise darbecilerin Cumhurbaşkanı Roberto Micheletti'den geldi. Micheletti, eylemleri kınarken göstericileri "vahşi ve terörist" olarak niteledi.

Öte yandan, uluslararası destek arayışını sürdüren devrik lider Manuel Zelaya Brezilya gitti. Zelaya, Brezilya Cumhurbaşkanı Luiz Inacio Lula da Silva'nın kendisine verdiği destekten ötürü memnun olduğunu söyledi.


Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2009, 14:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35