banner39

Meclis'te samimi sohbet - Video

TBMM Başkanı Bülent Arınç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis'te devlet protokolünün kutlamalarını kabul etti.

Arşiv 23.04.2007, 22:44 23.04.2007, 22:45
Meclis'te samimi sohbet - Video

TBMM Başkanı Bülent Arınç, TBMM'nin açılışının 87. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis'te devlet protokolünün kutlamalarını kabul etti.

Kutlamaların kabul törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve kuvvet komutanları, Anamuhalefet Partisi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcıcısı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, HYP Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, bakanlar, milletvekilleri ve yabancı ülkelerin Ankara'daki büyükelçileri katıldı.

Meclis Mermerli Salon'da gerçekleşen kutlamaları kabul töreninde protokoldeki yerini ilk alan kişi Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu oldu. Adı AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayları arasında geçen Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, beyaz renkli şık kıyafetiyle ilgi odağı oldu.

Protokoldeki yerini alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hemen yanında bulunan Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile bir süre sohbet etti. Keyifli geçtiği anlaşılan sohbete daha sonra Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de katıldı.

Törene en geç gelen isim olan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, protokoldekilerle selamlaştıktan sonra sohbetleri devam eden Erdoğan, Büyükanıt ve Gül'ün yanına giderek üçüyle tek tek tokalaştı. Baykal'ın katılımı ile sohbet dörtlü olarak devam etti. Baykal ile Erdoğan'ın birbirlerine karşı soğuk davrandıkları görüldü.

Törenin başlamasıyla birlikte protokol sırasına göre Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, CHP Lideri Baykal, Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, Bakanlar Kurulu üyeleri, TBMM Başkanılık Divanı üyeleri, YÖK Başkanı, milletvekilleri ve diğerleri TBMM Başkanı Bülent Arınç'a tebriklerini sundular.


Kaynak: Samanyoluhaber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?