banner39

Meclis'teki kavgadan kareler-FOTO

Değişiklik paketinin görüşmeleri sırasında objektiflere işte bu kareler takıldı

Arşiv 22.04.2010, 15:05 22.04.2010, 19:05
Meclis'teki kavgadan kareler-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Anayasa değişiklik paketinin görüşmeleri başladığı günden bu yana Meclis'te tartışmaların ortasında yer alan isimlerden biri olan Kamer Genç bugün Ak Partili vekillerle kavga etti.

Kamer Genç “Bu devlet hepimizin, herkesle görüşerek sorunları çözmeliyiz; zıtlaşarak, birbirimizi düşman görerek bir yere varamayız” dedi. Genç, iktidara gelen çoğunluk partilerinin hep azınlığı ezmeye çalıştığını ileri sürerek, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in, dün kendisine uyarı cezası vermesini eleştirdi. Genç, kendisi tek olduğu için Ak Parti'nin “üzerine geldiğini” öne sürdü.

RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ

a22125234.jpg

“Bütün hesabı beni burada yok etmek. Ey Antalya halkı, size söylüyorum. Siz çok soylusunuz. Gönderdiğiniz bu kişi buraya yakışmıyor. Bir makama gelmek için birinin talimatını bekleyen bu kişiyi, buraya göndermeyin” diyen Genç, Meclis Başkanı Şahin'i eleştirdi.

a22125550.jpg

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yurt dışına yaptığı gezileri gündeme getiren Genç, gezilere katılan milletvekillerinin, maaşlarının 3 katı kadar harcırah aldığını iddia etti.

 AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in üzerine yürürken, MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş, Daniş'in boğazını sıktı.

Ak Parti sıralarından atılan laflara, Genç, “Benim sözümü kesmeyin. Benimle konuşmak istiyorsanız, televizyona çıkalım, orada bütün pisliklerinizi yüzünüze vurayım. Bu ülkenin şehit yakınları, gazileri açlıktan ölüyor, siz sefa içerisinde yaşıyorsunuz” diye karşılık verdi.

Ak Parti'liler, Genç'in bu sözlerine tepki gösterirken, birleşimi yöneten TBMM Başkanvekili Sadık Yakut da Genç'i sık sık uyardı.

 Bu sırada, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ile Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli oturdukları yerde tartışmaya başladı.

 Karşılıklı laf atmalar nedeniyle TBMM Başkanvekili Yakut, birleşime ara verdi. Tartışmalar ve laf atmalar verilen arada da devam etti.

 Ak Parti'li Daniş, Genç'in üzerine yürüdü. Daniş'i, araya giren milletvekilleri engelledi. Daniş, kendisini engelleyen MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş ile de tartıştı. Bu sırada Durmuş, Daniş'in boğazını sıktı. Daniş'in milletvekillerince engellendiği sırada yumruk darbesi aldığı görüldü.

 Daniş, Ak Parti'li milletvekillerince arka sıralara götürüldükten sonra, “Kamer Genç, görüşeceğiz...” diye bağırdı. Genç'in kendisine yanıt vermesi üzerine, Daniş, Genç'in üzerine koşmaya başladı, ancak Ak Parti Uşak Milletvekil Nuri Uslu tarafından durduruldu.

Genç, stenograflardan, Ak Parti'li milletvekillerinin kendisine yönelik sözlerin tutanaklara geçirilmesini istedi. MHP'li milletvekilleri yatıştırmak için Genç'i kendi sıralarında oturttu.

Genel Kurulda, verilen aradan sonra CHP'nin grup önerisinin görüşülmesine başlandı.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?