banner15

'Medine canavarı' sonunda yakayı eleverdi

Suudi Arabistan'ın Medine kenti halkının haftalardır korku içinde yaşamasına neden olan "Medine canavarı" sonunda yakayı ele verdi. Medine'nin değişik semtlerinde erkeklerin genelde işte olduğu saatlerde evlere giren ve kadınları ve çocukları

'Medine canavarı' sonunda yakayı eleverdi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

 

Suudi Arabistan'ın Medine kenti halkının haftalardır korku içinde yaşamasına neden olan "Medine canavarı" sonunda yakayı ele verdi. Medine'nin değişik semtlerinde erkeklerin genelde işte olduğu saatlerde evlere giren ve kadınları ve çocukları bıçakla tehdit ederek evdeki para, altın ve mücevher benzeri değerli eşyaları çalan zanlı Medine polisinin yoğun çalışmaları sonucu yakalandı.

 

Medine gazetesinin haberine göre, kadınlara bıçakla tehdit ederek zorla tecavüz ettiği ve aids virüsü taşıdığı şeklindeki söylentilerin doğru olmadığını açıklayan Medine polis müdürü Ahmet er-Raddadi zanlının 27 yaşlarında ve Suudi Arabistan vatandaşı olduğunu, uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve bu nedenle çalıştığı işyerinden kovulduğunu açıkladı. Er-Raddadi, zanlının kentin değişik semtlerinde toplam 5 eve girdiğini, herhangi bir suç ortağının olmadığını ve görgü tanıklarının verdikleri ifadeler doğrultusunda çizilen robot resimlerin yakalanmasında büyük rol oynadığını söyledi.

 

Medine'de bir çetenin hırsızlık ve tecavüz amacıyla evlere girdiği ve aralarında aids virüsü taşıyanların olduğu, girdikleri bazı evlerde cinayet işledikleri ve benzeri haberler halk arasında yayılmış ve Cuma hutbelerinde halktan güvenlik önlemlerini artırmaları talep edilmişti. Medine halkı, haftalardır kendilerine korkulu günler yaşatan "Medine canavarı"nın yakalanması ile rahat bir nefes aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48