banner39

Medresede transparan gösteriye tepkiler artıyor

Mardin'deki tarihi Kasımiyye Medresesi'nde transparan kıyafetlerle düzenlenen şova tepkiler artıyor.

Arşiv 08.06.2010, 11:54 08.06.2010, 12:56
Medresede transparan gösteriye tepkiler artıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mardin Valiliği ve Başbakanlık GAP İdaresi tarafından desteklenen ve bu yıl ilki düzenlenen Mardin Bienali protestoyla başladı.

Açılış etkinliğine Vali Hasan Duruer ve GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, sanatçılar ve 100’e yakın vatandaş katıldı.  Nezaket Ekici’nin 800 yıllık Kasımiye Medresesi’nde yapılan etkinliği tepkilere neden oldu. Etkinlik, medresenin avlusundaki havuz etrafında toplanan 6 kadının giydiği içi su dolu transparan elbiselerin bölmelerindeki suyun gösterilerle boşaltılmasıyla başladı. Mardinli vatandaşlar etkinliğin medreseye yakışmadığı tepkisini vererek bienali terk etti.

İLKHA'dan Mehmet Arasan imzalı habere göre Diyanet-Sen Mardin Şubesi Başkanı A.Kadir Kurtuluş ; “Bu kabul edilemez bir durumdur. Kültürel etkinlikler adı altında birçok rezalet işlenmektedir. Bu gösteri tam da Gazze olaylarına denk geldi. Bu tür gösterileri tüm S.T.K" ları el birliği yaparak olayı sert bir dille kınamalıdırlar. Diyanet-Sen olarak bu olayın takipçisi olacağız.” dedi.

Memur-Sen Mardin İl Başkanı Mustafa Aydın ise; “ Bu tür gösteri ve etkinlikler ifsada yönelik yürütülen birer projedir. Mardin"de ciddi bir başkalaşım meydana gelmiştir. En görünür değişim turizmde kendini gösteriyor. Bu tür gösteriler yapanlar için başarı olarak görülmektedir."dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?