banner39

Medvedev Rusya'nın askeri planlarını açıkladı

Saldırganlık planları olmadığını söyleyen Medvedev, savaş gücünü kuvvetlendireceklerini duyurdu.

Arşiv 24.02.2009, 09:16 24.02.2009, 13:41
Medvedev Rusya'nın askeri planlarını açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev, Rusya'nın saldırgan askeri planlarının bulunmadığını ama Rusya'nın savaş gücünü güçlendireceğini açıkladı.

Dni.ru haber ajansının haberine göre, Rusya'da kutlanan 'Vatanın Savunucuları Günü' ile bağlantılı olarak açıklamalarda bulunan Medvedev, Rusya vatandaşlarının güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu söyledi.

Rusya'nın kendi vatandaşlarının güvenliğini sağlanması ve garanti alınması gerektiğini kaydeden Medvedev, bu yüzden Rusya ordusunun ve donanmasının askeri gücünün arttırılması gerektiğini kaydetti.

Yeni bir vizyonu olan bir ordunun meydana getirilmesinin günümüzün gereği olduğunun altını çizen Medvedev, ordu ve donanmanın günümüz tehlikelerine cevap verebilecek düzeyde olması ve günümüzde yaşanan tüm ekonomik sıkıntılara rağmen bu görevlerinin yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.

Konuşmasında, 2. Dünya Savaşına da değinen Medvedev, SSCB'nin savaşı kazanan taraf olduğunu, son zamanlarda savaşın SSCB'nin kazanmadığı aksine müttefik güçlerin savaşı kazandığı yönünde asılsız teorilerin ortaya atıldığını, Rusya'nın savaşı SSCB'nin kazandığı gerçeğini savunmaya devem edeceğini sözlerine ekledi.

Rusya'da, Kızıl Ordu'nun Alman ordusunu Narva ve Pskov bölgelerinden püskürttüğü gün olan 23 Şubay'ı 'Vatanın Savunucuları Günü' ya da, erkekler günü olarak kutlanıyor.

Kaynak: Rusya.ru

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?