banner39

Medvedev'den Çeçenistan'da ilginç ricalar

Çeçenistan'ı ziyarette bulunan Medvedev, 'İslam'ın doğru anlaşılması' için din adamlarından ricada bulundu.

Arşiv 15.06.2010, 11:42 15.06.2010, 11:42
Medvedev'den Çeçenistan'da ilginç ricalar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de temaslarda bulundu. Rusya lideri, helikopterle Tsentroy kasabasında bulunan Rus destekli Çeçen yönetiminin önceki Devlet Başkanı Ahmet Kadirov'un kabrini ziyaret ederek çiçek bıraktı.

Burada din adamları ile görüşen Rusya lideri, 'doğru İslam'ın anlaşılması' için din adamlarından destek istedi. Uzmanlar bu isteğin 'direnişten arındırılmış bir Müslüman topluluk' yaratma uğraşı olarak anlaşılması gerektiğini söylerken bölgedeki direnişçi unsurlara desteğin kesilmesi için stratejik kararlar alındığını da belirtti.

Bölgede modernize edilen bir hastanede de incelemelerde bulunan Medvedev, uluslararası uçuşlara açılan Grozni havalimanını da gezdi.

Medvedev'in Çeçenistan ziyaretine Kuzey Kafkas Federal Bölgesi sorumlusu Aleksander Hloponin, FSB Direktörü Aleksander Bortnikov da eşlik etti.

 

Yorumlar (1)
Reis03 12 yıl önce
Kaynak belirtmediğinize göre haber sizin.1-Çeçenistan'ın başkentinin adı Grozni değil Caharkale'dir.2-Medvedev denen karikatürden,çizgi romandan çıkmış yaratık kim ki "Doğru İslam" ın ne olduğuna karar verecek.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?