Medya patronu: Allah kahretsin darbe yapmıyorlar

Hasan Cemal, 2004 yazında bir medya patronunun, darbenin suya düştüğünü öğrenince 'Allah kahretsin, vazgeçmişler' dediğini iddia etti.

Medya patronu: Allah kahretsin darbe yapmıyorlar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

2004 yılında darbe söylentilerinin en ayyuka çıktığı bir dönemde, darbenin yapılmayacağını haber alan bir medya patronu "Allah kahretsin" diye tepki gösteriyor.

Taraf'ta yer alan bir habere göre, Hasan Cemal son kitabında, eski bir medya patronunun darbe beklentisini deşifre etti. Taraf gazetesideki mülakata göre Hasan Cemal "Bize öyle demişlerdi. Cem Uzan diye" diyor.

Son kitabı Ey Asker Siyasete Karışma ile çok tartışılan usta gazeteci Hasan Cemal, Taraf’a 2004 yazında yaşanan ilginç bir diyaloğu anlattı... Olay, bir medya patronunun yatında geçiyor.

İşte Hasan Cemal'in kaleminden o iddia: "O olay şöyle: 2004 yazında bir medya patronu Ankara’dan gelen telefonla darbenin suya düştüğünü öğrendiği vakit teknesinin güvertesinde elindeki telefonu yere fırlatıyor ve “Allah kahretsin, vazgeçmişler” diyor. Cem Uzan olduğu söylenmişti. Benimle beraber Cengiz Çandar, Mehmet Ali Birand, Volkan Vural’ın önünde, olayın tanığı böyle anlatmıştı. Bu böyle mi bilmiyorum. Bize böyle anlatılmıştı."
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 17:09
banner53
YORUM EKLE

banner39