banner39

Medya'da etik tartışması

Boğaziçi Üniversitesi, medya'da etik konulu bir tartışmaya ev sahipliği yapıyor. Türkiye'de Etik Değerler Merkezi Vakfı tarafından düzenlenen zirveye iş dünyasının ve medyanın üst düzey yöneticileri de katılacak.

Arşiv 11.04.2007, 11:52 11.04.2007, 12:24
Medya'da etik tartışması

Türkiye Etik Değerler Merkezi Vakfı (TEDMER) tarafından düzenlenen "Etik Zirvesi" yarın Boğaziçi Üniversitesinde yapılacak. Etik Zirvesi'nde medya ve teknoloji bazlı yeni iletişim kanallarında etik değerlerin önemi ele alınacak.

Sektörlerin kurumsal etik kodlarını belirleyerek bir standarda oturtmak ve böylece Türkiye'nin ekonomik, kültürel ve sosyal yaşamına katkı sağlamak misyonunu taşıyan TEDMER'in düzenlediği zirve tam gün sürecek. Zirve'ye iş dünyasının üst düzey yöneticileri, üst düzey medya yöneticileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri davet edildi.

TEDMER Başkanı Ali Midillili'nin açılış konuşmasıyla başlayacak zirvenin ilk oturumunda Kurumsal Teknolojik Paneli gerçekleştirilecek. Panele Vodafone CEO'su Attila Vitai, Avea CEO'su Cüneyt Türktan, Sabancı Holding'den Fuat Öksüz, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri'nden Mehmet Nalbantoğlu, Superonline'den Savaş Ünsal, Merkez Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri'nden Tolga Kabataş, Tellcom'dan Veli Tan Kirtis katılacak.

 Medya etiği panelini de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Av. Fikret İlkiz yönetecek. Panele Vatan Gazetesi yazarı Mustafa Mutlu, Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı Nuri Çolakoğlu, Canwest Media Avrupa Başkanı Rick Hetherington, Türkmedya Grup Başkanı Serdar Çolakoğlu ile Sabah Gazetesi yazarı Umur Talu, katılacak.

Kaynak: ANKA

banner53
Yorumlar (0)
22
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?