Mehir vakfı, yoksul gençleri evlendirmeye devam ediyor

Konya'da bulunan Mehir Vakfı, evlenmeye maddi durumu olmayan gençleri evlendiriyor.

Mehir vakfı, yoksul gençleri evlendirmeye devam ediyor

Konya Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, başta Konya olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde evlenmeye karar verdiği halde maddi imkânsızlıklardan dolayı evlenemeyen binlerce genci evlendirmeye devam ediyor. Vakıf, en son evlendirdiği 11 ildeki çiftlere hazırladıkları eşyaları gönderdi.

Evlenmeye karar vermiş olup da, maddi imkânsızlık nedeniyle evlenemeyen gençlere her zaman yardım edeceklerini belirten Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Danışma Kurulu Üyesi İbrahim Yaşar, ihtiyaç sahibi gençlerin kendilerine başvurmalarını istedi. "Amacımız güçlü birey, güçlü aile, güçlü bir toplum oluşturmaktır" diyen Yaşar, her birey için iş-aş eş sloganı ile çalışma felsefelerini belirlediklerini söyledi.

Evlenmelerine yardımcı oldukları gençlerden en az 3–4 çocuk sahibi olmalarının önerdiklerini ifade eden Yaşar, "Güçlü Türkiye ve büyük yarınlar genç nesillerin omuzlarında yükselecektir inancını taşıyoruz." dedi.

Türkiye'nin çeşitli illerinden gençlerin evlenmelerine yardımda bulunduklarını kaydeden Yaşar, "Son olarak Şanlıurfa, Muş, İzmir, İstanbul ve Batman gibi 11 ildeki gençlerimizin evlenmelerine yardımcı olduk. Gençlerimizi evlendirerek, onlara hazırladığımız eşyaları bulundukları adrese gönderdik. Türkiye'nin geleceği gençlerimize yardım eden hayırseverlerimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

"Ey gençler, sizin bir gönüllü kayınpeder ve kayınvalideniz var." diyerek gençlere seslenen Yaşar, "Türkiye'nin hangi ilinde ihtiyaç sahibi bir genç varsa imkânımız ölçüsünde yanında olmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızdaki başarının en büyük sırrı hamiyetperver, dürüst, hasbi ve de cömert hayırseverlerimizin çok olmasıdır. Bizler bu güzel insanlara müteşekkiriz. Maddi ve manevi desteklerinin devamını bekliyoruz." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2010, 16:24
banner53
YORUM EKLE

banner39