banner39

'Mehmet Ağar'a ve Zaman'a saldırı' engellendi

'Sansasyonel eylemler' hazırlığında oldukları belirlenen Devrimci Karargah örgütü üyeleri operasyonda yakayı ele verdi

Arşiv 03.10.2009, 14:24 03.10.2009, 18:38
'Mehmet Ağar'a ve Zaman'a saldırı' engellendi

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

"Devrimci Karargah" örgütü üyesi oldukları bildirilen 17 kişi, "sansasyonel eylem" hazırlığı içinde oldukları bildirilen bir dönemde yapılan operasyonlarla yasaklandı. Eylemler arasında Mehmet Ağar'a suikast planı ve Zaman'a yönelik bir saldırı olduğu da belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak, İstanbul, Ankara, Aydın, Denizli ve Diyarbakır'da sol bir terör örgütüne yönelik operasyon başlatıldığı belirtildi.

Operasyonlarda, örgüt üyesi ve örgütle irtibatlı olduğu belirlenen 17 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Gözaltına alınan kişilerin üstlerinde ve kaldıkları yerlerde yapılan aramalarda, bol miktarda dijital malzeme, örgütsel doküman ve yayın ele geçirildiği bildirildi.

Ele geçirilen örgütsel malzeme ve yayınların incelenmesi sonucu sol örgütün, "lüks araçların benzin dökülüp yakılması, İstanbul ve İzmir'de lüks yatların yakılarak 'demokratik açılım' sürecinin sabote edilmesi, ulusal bir yayın kuruluşunun kamyonlarının ve depolarının yakılması, uçak kaçırma ve eski bir siyasi parti başkanı ile iş adamlarına yönelik suikast düzenlemek gibi sansasyonel eylem hazırlığı" içinde olduklarının anlaşıldığı açıklandı.

"SANSASYONEL EYLEMLER"

Eylemler arasında adı geçen eski siyasi parti başkanının Mehmet Ağar, ulusal bir yayın kuruluşunun ise Zaman gazetesi olduğu belirtildi.

Örgütün Türkiye sorumlusunun ise Ulaş Erdoğan olduğu ortaya çıktı.

Eylemler arasında ayrıca Tuzla'da bazı tersanelere saldırı palnı ve İstanbul'da uçak kaçırma planı olduğu ifade edildi.

"Devrimci Karargah" örgütü üyesi oldukları bildirilen 17 kişi, şubedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

 

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?