Mehmet Gül: Yanlışımız olmaz

Cumhuriyet Sacılığına ifade veren MHP'li Mehmet Gül, "Bizim hiçbir şeyle ilişkimiz yoktur. Yanlışımız olmaz" dedi.

Mehmet Gül: Yanlışımız olmaz


"Matkap Operasyonu" çerçevesinde savcılıkça sorgulanarak serbest bırakılan eski milletvekili Mehmet Gül, "Bizim hiçbir şeyle ilişkimiz yoktur. Yanlışımız olmaz. Buna mazimiz, hayatımız ve mevcut durumumuz kefildir" dedi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hikmet Usta tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Gül, avukatı Feti Yıldız ile Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrıldı.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, hakkında spekülasyon yapıldığını belirterek, savcının bilgisine başvurduğunu kaydetti.

Gül, normal prosedürü izlediğini ifade ederek, "Soruşturmada bizim de ifademiz gerekiyordu. Evimize gidiyoruz. Ben öyle kaçmadım sizin dediğiniz gibi. Ben hastanedeydim. Hastaneden geldim zaten. Gerekli bilgi ve belgeleri verdik. Bizim ne kaçtığımız ne de herhangi bir olayla ilişkimiz var" diye konuştu.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Orhan Aykut ile bağlantısı olduğuna ilişkin iddialarla ilgili soru üzerine de Gül, devam eden hukuki bir süreç olduğunu belirterek, daha sonra açıklama yapılacağını söyledi.

Kaynak : AA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2008, 21:13
YORUM EKLE

banner33

banner37