banner39

Meksika'da çeteler otel bastı, 6 kişiyi kaçırdı

Yanlarında 'yer gösterici' olan saldırganlar odaları tek tek aradı, 6 kişiyi götürdü

Arşiv 22.04.2010, 10:14 22.04.2010, 10:14
Meksika'da çeteler otel bastı, 6 kişiyi kaçırdı

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Meksika'nın kuzeyindeki sanayi kenti Monterrey'de iki oteli basan onlarca silahlı saldırgan, 6 kişiyi kaçırdı.

Savcılık yetkililerin açıklamalarına göre, 20-30 silahlı saldırgan, Holiday Inn otelindeki 4 otel müşterisi ile bir resepsiyon görevlisini kaçırdı. Saldırganlar, bu oteldeki 7 odada arama yaptıktan sonra gittikleri yakındaki Mision Oteli'nde de bir resepsiyon görevlisini kaçırdı.

Saldırganlar Holiday Inn oteline geldiğinde yanlarında elleri kelepçeli bir adam bulunduğunu ve büyük olasılıkla bu kişinin saldırganları otele getirdiğini söyleyen yetkililer, bu otelden kayıtların yer aldığı bir bilgisayar ile güvenlik videolarının çalındığını bildirdi.

Saldırıların arkasında organize suç örgütlerinin bulunduğundan şüpheleniliyor.

Bu arada, yerel basın yayın organları, yaklaşık sayıları 50'yi bulan silahlı saldırganların otel baskını sırasında yolları kapatmak için çaldıkları birkaç kamyonu kullandığını duyurdu.

Uyuşturucu kartelleri arasındaki savaş nedeniyle şiddetin giderek arttığı Monterrey kentinde, zaman zaman uyuşturucu kartellerinin askeri ve polisi şaşırtmak için yolları çalınmış, hatta bazen yanan araçlarla kestiği belirtiliyor.

Monterrey'de geçen ay iki üniversite öğrencisi kampüs kapısı önünde, silahlı kişilerle güvenlik güçleri arasındaki çapraz ateş arasında kalarak ölmüştü.

Meksika'da 2006 sonundan bu yanan uyuşturucu çetelerinin yol açtığı şiddet sonucu 22 bin 700 kişinin öldüğü tahmin ediliyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?