banner39

Melbourne'da İslami Araştırmalar Merkezi Açıldı

Melbourne Üniversitesi kendi bünyesinde İslami Araştırmalar Merkezi kurdu. Merkezin Müdürü Prof. Abdullah Said "Merkezimiz İslami çalışmalarda ve öğretimde özellikle İslam felsefesiyle ilgili her türlü kolaylığı ve desteği sağlıyor. Aynı zamanda geniş kit

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Melbourne'da İslami Araştırmalar Merkezi Açıldı

Avustralya'da Melbourne Üniversitesi'nde kurulan yeni bir akademi merkezinin İslamı araştırmalar yaparak İslam'ın daha iyi anlaşılmasını hedeflediği bildirildi. Çalışmaların yapılacağı Çağdaş İslami Çalışma Merkezi , Hukuk, Sanat Fakülteleri ile beraber Melbourne Asya Dil ve Toplulukları Enstitüsüne bağlı.

Merkez Müdürü ve üniversitede Arap ve İslami Çalışmalar başkanı olan Prof. Abdullah Said, "Geçtiğimiz yıllarda tüm dünyada etkili olan olaylara ve İslami çalışmalara tekrar tazelik katmak istiyoruz" dedi. Prof. Said, "Geliştirilmiş bir anlayışla İslam toplumlarının ve kültürlerinin politik ve stratejik olarak uzun yıllar daha etkili olacağına hiç bir şüphem yok" dedi. Bununla beraber Prof. Said, "Merkezimiz İslami çalışmalarda ve öğretimde özellikle İslam felsefesiyle ilgili her türlü kolaylığı ve desteği sağlıyor. Aynı zamanda geniş kitlelere yeni bir anlayışla İslam'ı tanıştırmada da büyük istekliyiz" dedi. Bu amacı gerçekleştirmek için de Merkezin yüksek performans göstererek bir çok etkinlikte bulunacağı, yıllık konferanslar ve halk seminerleri düzenleneceği kaydedildi.

Öte yandan Melbourne'daki İslami çalışmaların ulusal ve uluslararası alanda tanındığı da kaydedildi. Prof. Said sağlanacak yardımlarla üniversitedeki çalışmalarının daha kapsamlı olacağını da sözlerine ekledi. 

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?