banner39

Memleketimden IMF manzaraları

İstanbul IMF Başkanı Kahn'a ayakkabı fırlatılmasından sonra çok ses getirecek eyleme hazırlanıyor.

Arşiv 02.10.2009, 21:26 02.10.2009, 21:26
Memleketimden IMF manzaraları


Dünya, hem IMF ve Dünya Bankası toplantıları için İstanbul'a gelen "paranın patronları"nın hem de onların mağdurlarının "hikaye"lerini dinleyecek...

IMF ve Dünya Bankası toplantılarının gerçekleşeceği 1-7 Ekim tarihleri arasında dünya hem paranın patronlarının hem de onların mağdurlarının "hikaye"lerini dinleyecek.

Paranın patronları IMF ve Dünya Bankası'nın yıllık toplantıları için İstanbul'a akın ederken, bu uluslararası kuruluşlara karşı olan sendikalar ve sivil toplum örgütleri de harekete geçti.

Paranın patronları kanal kanal ve salon salon dolaşır ve politikalarını, vaatlerini, planlarını anlatırken "IMF/Dünya Bankası mağduru" işten atılan işçiler, işsizler, kredi kartı mağdurları, selzedeler, kadınlar, öğrenciler, sinema emekçileri de onların politikalarının hayatlarındaki etkilerini anlatacaklar.

HERKES KENDİ 'HİKAYE'SİNİ ANLATACAK
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin IMF/Dünya Bankası politikalarını eleştiren etkinlikleri başlıyor. 3 Ekim'de gerçekleştirilecek etkinlikte IMF ve Dünya Bankası uygulamalarının mağdurları konuşacak.

"Memleketimden IMF Manzaraları" başlığıyla yarın İstanbul Barosu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek etkinlikte, IMF ve Dünya Bankası politikaları ve genel anlamda kapitalizm mağdurları konuşacak. İşten atılan işçiler, işsizler, kadınlar, öğrenciler, çiftçiler, kredi kartı mağdurları, selzedeler, kentsel dönüşümde evin kaybedenler, 50-D mağduru üniversite çalışanları, hastane masraflarını ödeyemeyen hasta yakınları, sinema emekçileri, tersane işçileri, ücretli mühendisler, işsiz avukatlar… kendi hayatları üzerinden IMF politikalarının etkilerini anlatacaklar.

PROFESÖRLER VE STAND-UP'ÇILAR DA ORADA OLACAK
Prof. Dr. Kuvvet Lordoğlu, Prof. Dr. Ahmet Öncü, Doç. Dr. Sezai Temelli ve Doç. Dr. Özgür Müftüoğlu da, IMF mağdurlarının tanıklıklarını IMF/DB'nin dünya genelindeki uygulamaları, Türkiye'ye etkinleri ve sosyal haklara yönelik saldırılar çerçevesinde değerlendirecekler.

İşsizlik, yoksulluk ve kentsel dönüşüm konulu film ve stand-up gösterilerinin de gerçekleşirileceği belirtilen etkinliğin temel amacı ise, IMF/Dünya Bankası politikalarının insanların günlük hayatındaki etkilerinin bilançosunu çıkartmak ve bu politikalara karşı emekçilerin/yoksulların ortak, eşitlikçi sosyal bir savunma programını ortaya koymak.

"Memleketimden İnsan Manzaraları" bugün saat 13.00'te Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerindeki İstanbul Barosu binasında.

Kaynak: Gazeteport

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?