Memur-Sen: İmralı'ya da, Silivri'ye de uzağız

Özdemir, Memur- Sen olarak kırmızı çizgilerinin İmralı'ya da, Silivri'ye de uzak olmak olduğunu açıkladı.

Memur-Sen: İmralı'ya da, Silivri'ye de uzağız

Memur- Sen Nevşehir İl Başkanı Mustafa Özdemir, darbecileri, darbe planı yapanları savunan, 'bizden' ayrımlarıyla onları koruyan yargı değil, çetelerden, darbecilerden hesap soran bir yargı istediklerini belirtti. Özdemir, Memur- Sen olarak kırmızı çizgilerinin İmralı'ya da, Silivri'ye de uzak olmak olduğunu açıkladı.

1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla hizmet binasında basın açıklaması yapan Özdemir, "Ülkemizin fabrikalarının, barajlarının, köprülerinin ve santrallerinin temelinde alın teri olan, üretimde ve kalkınmada başrol oynayan, ihracata katkı sunan, daima demokrasi, özgürlük ve insan haklarından yana tavır koyan, milletin emeği ve ekmeğiyle oynayan darbelere lanet okuyan, devletin asli işlerini yapan, kamu çalışanı kardeşlerim, her zaman önce insan diyen emekçi kardeşlerim, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'mız kutlu olsun." dedi. 

Bu aziz milletin huzuru, refahı ve özgürlüğü hak ettiğini kaydeden Özdemir, bunların gerçekleşmesi için gerekli olanın sivil ve demokratik bir anayasa olduğunu kaydetti. Yasamanın ve yürütmenin yerine geçen, yerindelik denetimi yapan yargı istemediklerini dile getiren Özdemir, "Darbecileri, darbe planı yapanları savunan, 'bizden' ayrımlarıyla onları koruyan yargı değil, çetelerden, darbecilerden hesap soran bir yargı istiyoruz. Ergenekon'dan da, Balyoz'dan da, Sarıkız'dan da hesap sorulmalıdır. Demokrasimizi ıslak imzayla ıslatmak isteyenler, bunun hesabını tarafsız ve bağımsız yargı önünde vermelidir." şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 18:02
banner53
YORUM EKLE

banner39