banner39

Merkel'in tökezleyişine Türkler sevindi, ya başka kimler?

Guardian, Almanya'daki sonuçlardan kimilerinin çok memnun olduğunu yazıyor. Kastedilen ülke, Türkiye. Guardian'ın ifadesiyle, "Düşmanı Merkel'in başarısızlığını sevinç çığlıklarıyla karşılayan bir Ankara'' var karşımızda.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Merkel'in tökezleyişine Türkler sevindi, ya başka kimler?
Guardian, Almanya'daki sonuçlardan kimilerinin çok memnun olduğunu yazıyor. Kastedilen ülke, Türkiye.
      Guardian'ın ifadesiyle, "Düşmanı Merkel'in başarısızlığını sevinç çığlıklarıyla karşılayan bir Ankara'' var karşımızda.
      Gazete, Almanya'daki seçim sonucunun Türkiye'nin üyelik perspektifini destekleyen İngiltere'nin elini de güçlendirdiğini bildiriyor. Guardian'ın deyimiyle, Türkiye'nin Avrupa Birliği içindeki en güçlü destekçisi, İngiltere.
      DailyTelegraph gazetesi de Almanya'daki seçim sonuçlarının kimi çevrelerde hüsran, kimilerinde ise sevinçle karşılandığını yazarak, ikinci haneye girenler arasında hemen Türkiye'nin adını anmış.
      Gazete, hüsran cephesine ise Orta ve Doğu Avrupa ülkelerini koyuyor. Daily Telegraph'a göre Polonya ve Baltık devletleri, umutlarını Merkel'in kazanmasına bağlamıştı.
      Rus gazetesi Komsomolskaya Pravda açıkça, ''Rusya için hayırlı olan Schröder iktidarıdır'' diyor.
      Rus gazetesinin deyişiyle, ''Kremlin'in dostu Gerhard'ın iktidarda kalışı şüpheye yer vermeyecek biçimde Rusya'nın işine gelir''.
      ''Çünkü'' diyor gazete, ''eski Doğu Alman muhalif Merkel, başbakan koltuğuna geçerse Moskova-Berlin hattındaki özel dostluk da kenara itilecektir''.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?