banner39

Mersin, Şanlıurfa protestosuyla karıştı!

Mersin'de, terör örgütü yandaşları dün Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde meydana gelen olayları bahane ederek korsan gösteri düzenledi

Arşiv 05.04.2009, 18:10 05.04.2009, 18:10
Mersin, Şanlıurfa protestosuyla karıştı!


Bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum günü nedeniyle dün Halfeti'de yaşanan olaylar, bugün Mersin'de, örgüt yandaşları tarafından protesto edildi.

 Dünkü olayları bahane eden bölücü terör örgütü PKK yandaşları, Şevket Sümer Mahallesi'nde sokak aralarında toplanarak, yollara barikat kurup lastik yaktı.

Terör örgütü lehinde slogan atan bölücü yandaşlarını polis, gaz bombası atarak dağıttı. Bir süre ara sokaklarda izlerini kaybettiren grup, bu kez Pazar Sokağı üzerinde toplanarak Siteler Polis Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti. Yüzleri maskeli kalabalık, merkez önündeki polisleri taş yağmuruna tuttu.

Çevik kuvvet ekipleri gruba önce gaz tabancası ile karşılık verdi. Ardından panzerlerle yapılan müdahalede, gaz bombası ve tazyikli su ile bölücü yandaşları dağıtılmaya çalışıldı. Bölücü yandaşları, bu sırada
polis panzerlerini de taş yağmuruna tuttu.

Göstericiler, panzer ve çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesi ile ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirirken, 1 çocuk gözaltına alındı. Olaylar nedeniyle polisin bölgede aldığı yoğun güvenlik önlemleri ise sürüyor.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?