banner39

Merterli tekstilciler 9 liraya bir aileyi giydiriyor

Yerli tekstilci, "Türk malı kullanmaya söz veriyorum" diyen herkesi 9 TL'ye giydirme kampanyası başlattı.

Arşiv 03.10.2009, 02:28 03.10.2009, 02:28
Merterli tekstilciler 9 liraya bir aileyi giydiriyor


Yerli tekstilci gücünü göstermek için 100 bin parça giysiyi İstanbul ve Ankara'daki iki mağazasında 3-5 liralık fiyatlarla halka satıyor. İstanbul Deposite Outlet ve Ankara Via/Life alışveriş merkezlerindeki MOL mağazalarında bugün bir aile 9 liraya giyinecek.

İstanbul Merter semtinde faaliyet gösteren tekstilcilerin kurduğu MOL mağazalarındaki kampanya stoklarla sınırlı. Kasada sadece sözlü olarak "Türk malı kullanmaya söz veriyorum" diyen herkesin bu kampanyadan faydalanabilmesi mümkün. 100 bin adede yakın ürün satılması hedeflenen kampanyada bir adet bayan takım elbise 3 lira, 1 adet erkek takım elbise 3 lira, 1 adet gömlek 1 lira, 1 adet kravat 1 lira, 1 adet pantolon 1 lira ve 1 adet tişört 10 kuruşa satılacak. Ayrıca Türk malı kullanmaya söz vererek bu kampanyadan alışveriş yapan tüm müşteriler çocuklarına yüzde 90 indirimle ürün satın alabilecek.

MOL İcra Kurulu Başkanı Oktay Özdemir, kampanyayı özellikle Türk malının kalitesine dikkat çekmek ve Türk tekstilinin üretimden kaynaklanan gücünü vurgulamak amacıyla başlattıklarını açıkladı. Özdemir, ithal ürünlere karşı da bir nevi adil savunma hattı oluşturmak istediklerini belirtti. Özdemir, "Bu ürünler MOL tarafından dünya markalarına üretilen standartlara sahip ve yüzde 100 sağlıklı olma özelliğini taşıyor. Yaşanan ekonomik krizden etkilenen vatandaşlarımıza bir fırsat sunmak istiyoruz. Türk tekstilinin tüm ithal ürünlere meydan okuması niteliğindeki kampanyamızın perakende sektörüne canlılık ve hareketlilik getireceğini ümit ediyoruz." dedi. Ailelere ucuza ama kaliteli ürünler sunmayı hedeflediklerini söyleyen Özdemir, kampanyalı satıştan elde edilecek geliri ev hanımlarının elişi ürünlerini desteklemekte kullanacaklarını ifade etti.

Bundan 1,5 yıl önce 19 firmanın katılımıyla Merter Markalar Birliği adıyla bir platform oluşturuldu. 'Türkiye'yi sevmek, Türkiye'de üretmektir' misyonuyla yola çıkan platform kısa zamanda çığ gibi büyüdü ve 398 firmalı bir yapıya kavuştu. Bir MOL mağazasında 130 kişi çalışıyor. Yıl sonuna kadar 15 bine yakın kişi sadece MOL mağazalarında istihdam edilecek. Adını Merter, Osmanbey ve Laleli semtlerinin başharflerinden alıyor.

Kaynak: Zaman

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?