banner39

Merzuk: Filistin halkı neredeyse intifada oradadır

Merzuk, Filistinlileri geniş bir plan kapsamında hareket etmeye çağırdı.

Arşiv 18.03.2010, 09:43 18.03.2010, 12:54
Merzuk: Filistin halkı neredeyse intifada oradadır

 
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk, Kudüs halkının kentte kalmasını sağlamak için geniş çaplı bir planla hareket edilmesinin zorunlu olduğunu söyledi. Ebu Merzuk, kınamaların ve demeçlerin pratikte yaşananların karşılığı olmadığını belirtti.

Dr. Musa Ebu Merzuk,  Suriye’nin başkenti Şam’daki Yermuk Mülteci Kampı’nda düzenlenen protesto yürüyüşü sonrası Filistin Enformasyon Merkezi’ne verdiği demeçte, “Bu yürüyüş, Kudüs halkıyla dayanışma yürüyüşüdür ve Arap Birliği’ne şu mesajı vermektedir: Açıklamalar ve demeçler pratikte yaşananları tam olarak karşılamıyor” dedi.

İsrail'in ihlalleri ve saldırıları karşısında direniş gruplarının nasıl bir yol izleyecekleri sorusuna ise Ebu Merzuk “Siyonist plana mutlaka son verilmeli. Bu da ancak direnişle olur. Birlik ve bütünlüğü sağlamakla olur. Kudüs halkının göç ettirilmesini önlemek, kutsal mekanları ve kimliği korumak üzere geniş bir plan kapsamında hareket etmek gerekir.”şeklinde cevap verdi.

Üçüncü bir Filistin intifâdasının patlak vermesi ve intifâdanın olabilirliği hakkındaki bir soru üzerine Ebu Merzuk, “Filistin halkı nerede varsa, intifâdası orada mümkündür. Filistin halkının olduğu her yerde direniş olur. Topraklar ve kutsal değerler savunulur” şeklinde konuştu.

 
 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?