banner39

Mesut Yılmaz: Meclis’in aritmetiğini değiştiririm

Yaptığı açıklamada imalı tekditlerde bulunan Mesut Yılmaz, Meclis’in aritmetiğini değiştireceğini söyledi.

Arşiv 22.08.2007, 12:08 22.08.2007, 14:29
Mesut Yılmaz: Meclis’in aritmetiğini değiştiririm


Eski Başbakanlardan ve Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz, seçimlerden sonra ilk değerlendirmesini yaparken bundan sonra boş durmayacağının sinyalini verdi.

"Hükümetin her adımını izleyeceğim. Verdikleri sözleri tutmazlarsa o zaman iş değişir. Meclis aritmetiğini değiştirmek için harekete geçerim" diyen Yılmaz, şöyle konuştu:

VATANDAŞ GÖRSÜN

Eğer, AK Parti ve Erdoğan, söylediği sözlerin arkasında durmazsa Türkiye, demokrasi içinde çözüm bulmak zorundadır. Bunun için de Meclis aritmetiğinin değiştirilmesi gerekir. Şu anda anormal bir meclis tablosu ile karşı karşıyayız.

341 milletvekili olan bir iktidar partisi var. Demokrasi içinde bir çözüm bulacaksak, vatandaşların A partisinden, B partisine yönelebilmesi için imkan yaratmak lazım. Vatandaş, bu seçeneği, bu potansiyeli görebilmeli.

BENDE İZLEYECEĞİM

Bu nedenle şimdi yapılması gereken AK Parti’yi izlemektir. Ben de izleyeceğim. Eğer AK Parti’nin tavrında olumlu yönde bir değişiklik olmazsa, Meclis tablosunun değiştirilmesi için elimden geleni yaparım. Böyle bir organizasyon içine girerim. Şu aşamada merkez sağda koparılan gürültünün bir değeri yok. Vatandaş önce iktidarın uygulamaları görmek isteyecektir.

Cumhurbaşkanının tavrını görmek isteyecektir. Bunun ilk işareti hükümetin nasıl oluşturucağıdır. Ardından izlenecek olan hükümetin icraatları olacaktır. Ve tabi cumhurbaşkanının tasarrufları çok önemlidir. Bunları gördükten sonra bir hareketten, girişimden bahsetmek daha doğru olur.

Hürriyet

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?