banner39

Mesut Yılmaz yine sahnede!

DP Rize milletvekili Mesut Yılmaz, Rize'de vatandaşlardan Anayasa değişikliği için hayır oyu kullanmalarını istedi.

Arşiv 11.06.2010, 10:08 11.06.2010, 10:08
Mesut Yılmaz yine sahnede!

Demokrat Parti Rize Milletvekili Mesut Yılmaz, anayasa değişikliğine kesinlikle karşı olduğunu açıklayarak seçmenlerinden değişikliğe 'hayır' oyu vermelerini istedi.

Seçim bölgesi Rize'ye giderek, Pazar ilçesinde Demokrat Parti Tanışma Toplantısı'na katılan Yılmaz, burada partililere hitap ederek anayasa değişikliğine "hayır" oyu kullanmalarını istedi. Yılmaz, bu talebine gerekçe olarak da değişiklik paketinde yer alan HSYK ve Anayasa Mahkemesine ilişkin değişikliklerin yargıyı siyasetin emrine vereceğini iddiasını gösterdi.

Konuşmasında yargıya siyaset karıştırılmaması gerektiğini ifade eden Yılmaz, ancak bir siyasetçi olarak bağımsız yargı tarafından yürütülen Ergenekon davasının avukatlığına soyunmaktan da geri durmadı. Yılmaz, konuşmasında Ergenekon sanığı Haberal'ı "Hemşehrimiz Mehmet Haberal Hoca 1,5 yıldır ne ile suçlandığını bilmeden hapiste tutulmaktadır" diyerek savundu. Yılmaz, demokrasinin önemini de şu ilginç örnekle anlattı: "Demokrasi elektrik su gibidir. Olmayınca değeri anlaşılır. Bugün kaldığımız yerde su akmıyordu. Susuzluğun ne olduğunu anladım, duş alamadım. Cenaze vardı, abdest alamadığımız için namaza gidemedik."

Kaynak: Yenişafak
 

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?