banner39

Meteoroloji: Bu gece yağmur yağacak

Mevsim normellerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, bu gece yağması beklenen yağmurla 6-8 derece azalacak.

Arşiv 28.05.2008, 19:56 28.05.2008, 19:56
Meteoroloji: Bu gece yağmur yağacak


Yurdun kuzey ve iç kesimlerinin, bu geceden itibaren, Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği, yarın hava sıcaklığının yağışla birlikte yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 6-8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan "meteorolojik uyarı"da, bu gece saatlerinden itibaren yurdun kuzey ve iç kesimlerinin Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiği bildirildi.

SICAKLIK AZALACAK

Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarında bu gece başlayacak yağışların, yarın Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında devam etmesi bekleniyor. Yarın hava sıcaklığının yağışla birlikte yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 6-8 derece azalacak, rüzgar kuzey bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİDEN SEL UYARISI

Uyarıda, yağışların Karadeniz bölgesinde etkili olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara (sel, taşkın, su baskını, yıldırım düşmesi ve benzeri) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

- Marmara'da sıcaklık 30 dereceye ulaşıyor. Bölgenin güneyinde sıcaklık 30 derecenin de üzerini görecek, ancak perşembe-cuma sıcaklık büyük seviyelerde azalacak. Perşembeye geçişte gece, bölgesel yağışlar olabilir.

- Ege az bulutlu. Sıcaklık kıyı kesimlerde 32-33 dereceyi görüyor. Önümüzdeki günlerde 30 derecenin altına inmeyecek.

- Akdeniz'de de hava az bulutlu ve güneşli. Ege gibi Akdeniz'de de sıcaklık bir süre 30 derecenin altına inmiyor.

- İç Anadolu parçalı, parçalı az bulutlu. Perşembe günü bulutlar yoğunlaşıyor. Bölgenin doğusunda yerel yağışlar oluşabilir.

- Karadeniz'de hava parçalı çok bulutlu. Ancak perşembe günü bölgenin doğusunda beklenen aşırı yağışların su baskınlarına yol açma ihtimali var.

- Doğu Anadolu parçalı çok bulutlu. Aşırı yağış perşembe günü Doğu Anadolu'nun da kuzeyinde bekleniyor.

- Güneydoğu az bulutlu. 3 gün yağış yok. Sıcaklık 30 derece ve üzerinde.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?