banner39

Meteoroloji'den 7 il için uyarı

Meteoroloji 7 il için kuvvetli yağış ile sel ve su baskını uyarısında bulundu.

Arşiv 11.06.2010, 11:53 11.06.2010, 13:05
Meteoroloji'den 7 il için uyarı

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek olan yağışların; Çankırı, Yozgat, Karabük, Kastamonu, Çorum, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyı kesimi ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

Yağışların kuvvetli olması beklendiği illerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

MARMARA:
Parçalı bulutlu geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli, Muğla ve Aydın çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ:
Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri (Isparta, Burdur) ile Mersin ve Anamur çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Çankırı ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Çorum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla kuzeyi çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve az bulutlu geçecek.

Kaynak: Cihan
 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?