banner39

Metro'nun gülen yüzleri

Ulaşım A.Ş. tarafından geleneksel hale dönüştürülen 23 Nisan Etkinlikleri, çocuklar ve metro yolcuları tarafından takdirle karşılandı.

Arşiv 27.04.2007, 12:40 27.04.2007, 12:42
Metro'nun gülen yüzleri


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Her yıl olduğu gibi bu yılda, metro da çocukların yüzü güldü. Ulaşım A.Ş. tarafından geleneksel hale dönüştürülen 23 Nisan Etkinlikleri, çocuklar ve metro yolcuları tarafından takdirle karşılandı.

Ulaşım A.Ş. ve İlkbahar Derneği’nin birlikte düzenlediği 23 Nisan Özel Çocuk Programı Taksim Metrosu Sergi Salonunda gerçekleştirildi. 23 Nisan Özel Programında; minik sanatçıların resim ve el sanatlarından oluşan karma sergisi, Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Süleyman Pektaş ve İlkbahar Derneği Başkanı Sinan Özgenç’in katılımıyla açıldı.

Organizasyonda, özenle süslenmiş, içlerinde palyaçoların çocuklara balon ve şekerler dağıttığı çocuk trenleri tüm çocuklara neşeli dakikalar yaşattı.

Çocuk Sanatçılar Türkiye Büyük Millet Meclisi’ ni Metroda Açtı. 

Programda ilk olarak; minik sanatçıların resim ve el sanatları sergisi açıldı. Sergi gezildikten sonra çocuklar birbirinden güzel aktiviteler gerçekleştirdiler. Çocuk sanatçılar; Meclisin açılışını canlandıran muhteşem bir tiyatro gösterisinde bulundular.Tiyatroda çocukların her biri rollerini o kadar başarıyla icra etiler ki, izleyenlerin gözleri doldu. İzleyenleri, Kurtuluş Savaşı yıllarına götüren oyun dakikalarca alkışlandı. Şiirler, müzik dinletileri, eğlendiren düşündüren kısa oyunlar, çocuklarımızın ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Kısa bir kokteyl’den sonra çocuklar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını “Kuruluş” adlı küçük bir tiyatro gösterisiyle gerçekleştirdiler. Arkasından,  “Sağır’ın Hasta Ziyareti”, “Aslan ve Tavşan”, “Şaşı’nın İnadı” gibi hem eğlendiren hem de düşündüren kısa oyunları arkadaşları için sahneye taşıdılar.


Taksim Metrosu Sergi ve Konferans Salonu’ndaki çeşitli gösterilerden sonra bütün çocuklarla, 23 Nisan’a özel hazırlanmış tren yolculuğu yaptılar. Çocuklar, durak isimlerini söyleyen ve arkadaşlarının bayramını kutlayan çocuk sesiyle yapılan anonslarla tatlı bir şaşkınlık yaşadılar.

Süslenmiş trenlerde çocuklar unutamayacakları anlar yaşadılar. 4. Levent’e gidiş ve tekrar Taksim’e dönüşü kapsayan Tren yolculuğu boyunca palyaçolar, çocukları hem eğlendirirken; hem de onlara balon, bayrak, çikolata ve şekerlemeler ikram etti.

Ayrıca; Hafif Metro, Tramvay, Eyüp-Piyer Loti Teleferik, Kadıköy Tramvayda Çocuk Tren Seferleri Palyaço gösterileri ile birlikte yaptılar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?