banner15

MHP 40 yıl sonra farkına vardı !

MHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Şefkatli, 40 yıldır iktidar olamadıklarını söyledi.

MHP 40 yıl sonra farkına vardı !


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Murat Şefkatli, partilerinin 40 yıldır iktidar olamadığını kaydetti.

MHP Bolu İl Teşkilatı'nın 9. Olağan Kongresi'ne katılan Şefkatli, kongrede divan başkanlığı yaptı. Şefkatli, kongrede yaptığı konuşmada, MHP'nin 40 yıldır iktidar olamamasını, partililerin birbirleriyle uğraşmasına bağladı.

Şefkatli, "1973'lerde, 1977'lerde bu partiye oy veren insanlar eğer o günlerden bugüne kadar oy vermeye devam etmiş olsalardı, oylarımız şimdi yüzde 40, yüzde 50 olurdu. Ama 40 yıldır birbirimizle uğraşıyoruz. Enerjimizi içe dönük harcıyoruz. Seçimler yaklaşıyor adaylar belirleniyor. (Belediye Meclis sırasında en son sıradaki adamı beğenmiyorum, oy vermiyorum.) diyor. Diğerlerinin tamamını tanıyor musun ? Bundan dolayı MHP bu noktada." dedi.

Şefkatli, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yıpratılmaya çalışıldığını ileri sürdü. Şefkatli, Bahçeli'nin, konuşmalarını yazılı metin üzerinden yapmasının eleştirildiğini belirterek, şunları söyledi: "Şimdi iki tane lideri ele alın. Devlet adamlığı noktasında, bir değerlendirme olsa nasıl bir değerlendirme olur. Recep Tayyip Erdoğan üç tane ekran koyuyor. Yaptığı konuşmalar üç ekrana aynı anda yansıyor. Sağa dönüyor okuyor, sola dönüyor okuyor.

Genel Başkanımız niye kâğıttan okuyor. Genel başkanımız Türk dünyasının lideri. Yaptığı bütün konuşmalar tarihe not düşer. Konuşmalar kitap haline getirilir. Konuşmalar birbirini takip eder. Önceki konuşmalarla bir tezatlık yanlışlık bulamazsınız. Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarına yetişmek mümkün değil. Sabah başka, öğleden sonra başka söylüyor." Genel Başkan Yardımcısı Şefkatli, MHP'lilerin ailelerine daha çok önem vermesi gerektiğini de ifade etti.

ADAYLARIN KONUŞMALARI

Tekrar başkanlığa aday olan MHP İl Başkanı Yalçın Bütüner de üzerlerindeki ölü toprağını atmaları gerektiğini kaydetti. Bütüner, MHP'yi iktidara taşıyacaklarını, bu konuda eksikliklerini gördüklerini ifade etti. Bütüner, MHP'nin başarılı olmasının gerçek ve doğru kararlara bağlı olduğunu anlattı. Yalçın Bütüner, konuşmasının sonunda, il başkanlığına tekrar seçildiği takdirde yapacağı çalışmaları sıraladı.

Başkan adayı Seyit Mehmet Başaran ise ülkenin çok zor günlerden geçtiğine değindi. Başaran, kullanılacak olan oyların çok kutsal olduğunu kaydetti. Başaran, oyları kendi çatıları altında tutamadıklarını dile getirdi. Başaran, MHP'yi Bolu'da iktidar yapmaya talip olduklarını söyledi. Başkan adayı Sabri Şatıroğlu da konuşmasında, AK Parti hükümetini eleştirdi. Şatıroğlu, kongrenin partiye yeni bir ruh, yeni bir dinamizm getireceğini anlattı.

Genel Başkan Yardımcısı Şefkatli, konuşmaların sonunda, üç başkan adayıyla birlikte el ele tutuşarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kongrenin sonunda oy kullanılması için kurulan sandıkların olduğu yerde kargaşa yaşandı. Delegelerin çoğunluğu aynı anda oy kullanmak için sandık başında toplanınca, bir süre oy kullanımı yapılamadı. Delegelerin sıraya geçmesiyle ancak oy kullanımına başlanabildi. Oy kullanımı devam ediyor.


Kaynak: CİHAN

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2009, 23:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selman AKAR
Selman AKAR - 10 yıl Önce

MHP lilerin boş bir yolda boş bir gayret içerisinde olduklarını anlamak için bir 40 yıl daha geçecek...

osman
osman - 10 yıl Önce

bir 40 yil daha gecsin, o zaman belki akliniz calisir, o zaman gidin, dükan kapatircasina parti musadenizi kendi elinizle iyade edin. degil 40 yil 4000 yilda iktidar olamazsiniz. INSALLAH!!!!!!!! ha giderken su CHP denen sey varya onuda alin yaniniza

banner39

banner36

banner37

banner35