banner39

MHP: İktidarın tüm eylemleri şaibeli olacak

MHP, Ak Parti'ye açılan kapatma davasının partinin bu aşamadan sonraki tüm eylemlerini şaibeli hale getireceğini öne sürdü.

Arşiv 31.03.2008, 13:01 31.03.2008, 13:01
MHP: İktidarın tüm eylemleri şaibeli olacak


MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, "İktidarın tüm eylemleri ve çıkaracağı kanunlar, aldıkları kararlar ve atamalar bundan sonra şaibeli olacaktır" dedi.

Mehmet Şandır, Mersin'in Erdemli ilçesinde Ülkü Ocaklarınca düzenlenen "Birlik ve Beraberlik" etkinliğinde, yerel seçimlerde başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 13 ilçe ve beldelerdeki belediyelerin tümünü alacaklarını iddia etti.

Türkiye'nin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca "laik ve demokratik düzeni bozmak" gerekçesiyle kapatılmak istenen bir siyasi parti tarafından yönetildiğini belirten Şandır, "Bu iktidarın tüm eylemleri ve çıkaracağı kanunlar, aldıkları kararlar ve atamalar bundan sonra şaibeli olacaktır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın "panik içinde, suçüstü yakalanmış bir insanın psikolojisinde partilerine saldırdığını" öne süren Şandır, şöyle devam etti:
"MHP'ye dil uzatmış, aklınca bizi başörtüsü yasasının çıkarılması konusundan dolayı cumhuriyet savcılarına ihbar etmiştir. Kendisi 5 yıldır 'başörtüsü benim namus meselemdir' diyerek siyaset yapıp, iktidar olmuş. Bu konuda bir milim mesafe kat etmezken MHP'nin verdiği kanun teklifinin arkasına takılarak buna sahip çıkmak istemiş, ancak Anayasa Mahkemesinde dava açılınca da panikleyerek MHP'yi suçlamaya çalışmıştır. Bu suçüstü yakalanmadır ve başörtüsü takan insanlarımıza saygısızlıktır. MHP, Türkiye Cumhuriyeti ilkelerine sonuna kadar sadık bir partidir. Hiç kimse MHP'yi bu ülkenin rejimini, demokratik ve laik yapısını değiştirmekle suçlayamaz. Bu hiç kimsenin haddine de değildir."

TSK'NIN OPERASYONLARI...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyine yönelik operasyonunu da değerlendiren Şandır, AK Parti iktidarı nedeniyle Türk Devletinin kendi verdiği kararın arkasında duramaz hale getirildiğini savundu.

Mehmet Şandır, şunları kaydetti:
"Ülkemizin birliğine, hudutlarımızın güvenliğine, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetine saldıran terör örgütüne karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı sınır ötesi operasyonu maalesef devam ettiremedik. Meclisin verdiği karar, bölücü terörün kökünün kazınması içindi. Ama bir yerlerden verilen kararlar doğrultusunda operasyon, Meclisin talimatını yerine getiremeden sona erdirildi. Türkiye hiçbir zaman böyle bir duruma düşmemişti. Bu milletin oylarıyla iktidar olan AK Parti, maalesef kendisine emanet edilen milli iradeyi layıkıyla yerine getirememiştir."

Etkinliğe, MHP Mersin milletvekilleri Kadir Ural ve Behiç Kılıç, MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu ve partililer katıldı.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?