banner39

MHP lideri hükümeti PKK saldırılarıyla vurdu

MHP Genel Başkanı Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada hükümeti terör olaylarıyla vurdu.

Arşiv 15.06.2010, 10:59 15.06.2010, 11:02
MHP lideri hükümeti PKK saldırılarıyla vurdu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bugünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada hükümeti terör olaylarıyla vurdu. 

Bahçeli konuşmasında şunları söyledi: "Erdoğan'ın PKK açılımı sürdükçe, bölücü örgütün kanlı saldırıları artmıştır. Milletimiz şehidin olmadığı güne hasret kalkıştır. Başbakan başka milletlerin sorunları için kapı kapı dolaşırken kendi milletinin içine düştüğü ayrımcılık her geçen gün artmıştır. Terör örgütü AKP anayasası ile Hükümetin yumuşak karınını bulmuştur. Barzani PKK'yı terör örgütü olarak görmüyor. Yaşadığımız tüm eylemlerin hesabının sorulacağı adres Barzani ve ABD olmalıdır.

PKK ile İsrail arasındaki bağlantı kurulmasının zamanlaması manidardır. Biz buradan Başbakan Erdoğan'a artan terörün ardında yabancı parmağı arayacağına önce kendisine ve yıkım projesine bakmasını istiyoruz.

PKK temsilcilerinin "Meclis'i basarız, Erdoğan'ı asarız, dişe diş kana kan intikam, seninleyiz Öcalan" şeklindeki pankart ve sloganları asla kabul edilemez. MHP olarak her ne kadar fikirlerine katılmasak da bu ülkenin Başbakanına karşı bölücülerin böyle bir harekette bulunmasının hesabını sormak boynumuzun borcu olsun."

 (sürecek)

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?